تیتر امروز

علی سقائیان: ظهور قدرت‌های جدید را شاهدیم / ظریف یک مذاکره کننده حرفه‌ای است
«دیپلمات»؛ برنامه دوازدهم

علی سقائیان: ظهور قدرت‌های جدید را شاهدیم / ظریف یک مذاکره کننده حرفه‌ای است

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. علی سقائیان، سفیر سابق ایران در تانزانیا، ارمنستان و برزیل میهمان دوازدهمین برنامه دیپلمات...

شبیه‌سازی صدای بازیگران و گویندگان با هوش مصنوعی

نرم‌افزار‌های شرکت دیپزن قادر هستند صدای گویندگان و بازیگران را شبیه‌سازی کنند و متون کتاب‌های الکترونیک را به صدا تبدیل کنند.

کد خبر: ۱۱۰۵۴۳
۱۳:۵۰ - ۱۲ مهر ۱۴۰۰

شبیه‌سازی صدای بازیگران و گویندگان

دیدارنیوز ـ صنعت کتاب‌های صوتی در میان فرمت‌های نوظهور کتاب یکی از سریع‌ترین پیشرفت‌ها را در چند سال اخیر داشته است؛ ولی هزینه‌های بالای تولید این کتاب‌ها، چالش اصلی ناشران در سراسر جهان محسوب می‌شود. اجاره استودیو و استخدام گویندگان حرفه‌ای نیاز به صرف هزینه‌های گزافی دارد که بسیاری از ناشران را از تولید کتاب‌های صوتی منصرف می‌کند.

به نظر می‌رسد شرکت دیپزن (Deepzen) توانسته با تولید کتاب‌های صوتی به کمک هوش مصنوعی این چالش را تا حدودی رفع کند و شاید آینده کتاب‌های صوتی فناوری همین شرکت باشد. نرم‌افزار‌های این شرکت قادر هستند صدای گویندگان و بازیگران را شبیه سازی کنند و متون کتاب‌های الکترونیک را به صدا تبدیل کنند.

هوش مصنوعی به‌کارگرفته‌شده توسط این شرکت انگلیسی قادر است همه عناصر صدای انسانی را کپی کرده و آن‌ها را تقلید کند. اخیراً قراردادی بین دیپزن و اینگرام بزرگترین توزیع‌کننده کتاب در بریتانیا امضا شده است که قرار است تنها کتاب صوتی تولید شود.

منبع: ایبنا
برچسب ها: هوش مصنوعی
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر