چگونه می‌توانیم چیزی که نامرئی است را بررسی کنیم؟

شبیه سازی‌های جدید نشان داده اند که اگر قادر به دیدن ماده تاریک بودیم، دقیقا چه شکلی بود. اگرچه ۸۵ ٪ از کل جهان، ماده تاریک است، با این حال هیچ تعاملی با نور ندارد و فقط از طریق اثر گرانشی بر روی نور و ماده آشکارسازی می‌شود. تلاش‌ها برای مشاهده ماده تاریک از زمین، تاکنون ناموفق بوده است.

۳۰ خطری که انسان و زمین را تهدید می‌کند

گزارش «ریسک‌های جهان» هر ساله توسط مجمع جهانی اقتصاد منتشر می‌شود. مجمع جهانی اقتصاد، همان مجمعی است که هرساله «اجلاس داووس» را برگزار می‌کند و تقریباً تمامی افراد تأثیر‌گذار بر سیاست، اجتماع، فرهنگ و اقتصاد را گرد می‌آورد. این مطالب نگاهی دارد به مهم‌ترین ریسک‌های جهان در سال‌های آینده.

چرا باید روز‌های زندگی را به روانشناس بسپاریم؟

یک روانشناس و کارشناس خانواده گفت: اگر مردم درک کنند که این مشاوره چقدر می‌تواند به یک فرد در تمام مراحل زندگی‌اش و داشتن حس و حال خوب، کمک رسان باشد، مسلماً هر کدام از آن‌ها مشاور مخصوص برای خود خواهند داشت که در زمان ضروری به او مراجعه کنند.
عروج شاعر پرآوازه خوزستان

مرگ اندوه‌بار قاسم آهنین‌جان؛ ماجرای اخراج از بیمارستان صحت داشت؟

لافاصله پس از درگذشت قاسم آهنین جان، ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد، که نشان می‌داد، او با لباس بیمارستان کنار خیابان نشسته است. برخی از فعالان رسانه‌ای مدعی شده بودند که آهنین جان به دلیل فقر و بی پولی از بیمارستان اخراج شده است و مدتی پس از این اتفاق هم تسلیم سرطان شده است. اما چیزی نگذشت که دانشگاه علوم پزشکی اهواز و استانداری خوزستان این ادعای مطرح شده در فضای مجازی را تکذیب کردند.

کلید حل بحران آب شاید در جو زمین نهفته باشد

متاسفانه ذخایر آب آشامیدنی جهان محدود است و با افزایش سرعت تغییرات جوی جوامع و ملت‌های بیشتری از این موضوع آسیب خواهند دید و زیرساخت‌های جهانی نیز قادر به بهبود اوضاع نیستند مگر آن که راهی جدید برای تهیه آب برای جوامع آسیب‌پذیر بیابیم.

در سوگ قاسم آهنین‌جان

محمدباقر کلاهی اهری در پی درگذشت قاسم آهنین‌جان شعری را در پنج بخش به روان او تقدیم کرده است.