برای فردا، ۵ مهرماه

بازدید از برج آزادی رایگان شد

همزمان با فرارسیدن پنجم مهر ماه، روز جهانی گردشگری بازدید از فضا‌های مجموعه برج آزادی تهران رایگان است. ساعت کار مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی در شش‌ماهه دوم سال از ۹ صبح تا ۱۹ است
ضرغامی اعلام کرد

لغو روادید گردشگری ‌آغاز شد

ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی و گردشگری گفت: لغو روادید با دیگر کشور‌ها از هفته قبل آغاز شده و کشور‌ها به پنج دسته تقسیم و در اولویت لغو روادید قرار گرفتند.
بی‌توجهی به هشدار‌ها درخصوص توقف کشاورزی در محدوده آثار تاریخی مخاطره‌آمیز شد

فرونشست زمین در حریم «نقش رستم»

دو مجموعه نقش رستم و تخت‌جمشید از جمله نشانه‌های تاریخ باستانی و گذشته‌های ایران هستند که در این سال‌ها به سبب پدیده فرونشست زمین با چالش مواجه شده‌اند.
معاون گردشگری توضیح داد

جزییاتی از سفر خارجی‌ها و سیم‌کارت بدون فیلتر!

پس از پیشنهاد جنجالی و بحث‌برانگیز ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی و گردشگری درباره ارایه سیم کارت بدون فیلتر به گردشگران خارجی و انتقادهای شدید از او بابت این پیشنهاد تبعیض آمیز نسبت به مردم ایران، علی‌اصغر شالبافیان، معاون گردشگری گفته این طرح در کارگروه مرتبط این پیشنهاد (کارگروه رفع مصادیق مجرمانه دادستانی کل کشور) تصویب شده و وظیفه ما در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی حمایت از فعالان گردشگری است.

دومین پیوند قلب خوک به انسان

پیوند قلب خوک به انسان برای دومین بار با موفقیت انجام شد؛ این جراحی توسط همان تیمی انجام شده که در سال ۲۰۲۲ اولین پیوند قلب خوک به انسان را انجام داده بود.

«تئاترشهر» و «برج آزادی» میزبان جشنواره سنتی

نمایش ویژه بانوان، چند نشست فرهنگی تخصصی و تعدادی از نمایش‌های شرکت کننده در بخش رادیو تئاتر بیست و یکمین جشنواره بین المللی نمایش‌های آیینی و سنتی، در مجموعه فرهنگی هنری «برج آزادی» و مجموعه «تئاتر شهر» تهران پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرند.