تیتر امروز

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!
رئیس دانشکده علوم آب دانشگاه شهید چمران اهواز:

بحران آب خوزستان را نمی توان با هندسه و ریاضی حل کرد!

دکتر مهدی قمیشی رئیس دانشکده آب دانشگاه شهید چمران اهواز مشکل آب در خوزستان را نه ناشی از سدها که ناشی از نگاه کلان مدیران کشور به مقوله آب می‌داند. نگاهی که او به هندسه و ریاضی تشبیه می‌کند!
کودتای نافرجام ترکیه؛ راز توفیق اردوغان در برابر نظامیان
از سعدآباد تا توپکاپی ۱۰ + فایل صوتی

کودتای نافرجام ترکیه؛ راز توفیق اردوغان در برابر نظامیان

از «سعدآباد تا توپکاپی» عنوان ستون رضا قنبری روزنامه‌نگار و کارشناس مسائل ترکیه در دیدار است؛ که به سیاست و جامعه ترکیه، مشترکات فرهنگی ایران و ترکیه و روابط پر پیچ و خم آن‌ها می‌پردازد. دهمین...

۴۴ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار اعمال ماده ۲۳۴ (شکایت) علیه وزیر جهاد و صمت در خصوص عدم حمایت از دامداران شدند.

کد خبر: ۹۹۵۷۴
۱۲:۱۹ - ۱۷ تير ۱۴۰۰

درخواست نمایندگان مجلس برای شکایت از وزیر صمت

دیدارنیوز ـ ۴۴ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار اعمال ماده ۲۳۴ (شکایت) علیه وزیر جهاد و صمت درخصوص عدم حمایت از دامداران شدند.

در این درخواست خطاب به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی آمده است: همانگونه که مستحضرید، امروزه دامداران کشور با مشکلات متعددی روبه رو هستند. صنعتی که به صورت مستقیم با سفره مردم در ارتباط است و هرگونه آسیب به این صنعت، باعث ایجاد هزینه‌های بیشتر برای مردم و خانواده‌ها می‌شود. دامداران به علت عدم توانمندی مالی جهت تامین آذوقه، دام‌های مولد و صغیر خود را به کشتارگاه می‌برند. این روند در آینده‌ای نه چندان دور موجب افزایش بی‌رویه قیمت گوشت و محصولات لبنی می‌گردد و درصورت عدم مدیریت صحیح، کشور را از مسیر خودکفایی به مسیر واردات هدایت می‌کند. مکاتبات متعدد مجلس با دولت (مخصوصا وزارت جهاد کشاورزی) و عدم رفع مشکلات، بیانگر عدم مدیریت صحیح در مجموعه‌های متولی می‌باشد.

امروز دامداران کشور نیازمند حمایت جدی دولت می‌باشند و متاسفانه شرایط نشانگر آن است، آن‌طور که باید و شاید توجه جدی به مطالبات و مشکلات این صنعت وجود ندارد.

باتوجه به اهمیت موضوع و معضلات عظیم دامداران و همچنین ناکارآمدی مشهود برخی مدیران در وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت که باعث نابود شدن زندگی و کسب و کار دامداران شده است، شکایت خود را از وزیر جهادکشاورزی و وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام می‌داریم.

همچنین محور‌های این موضوع شامل عدم اجرای قوانین (قانون تشکیل وزارت جهادکشاورزی- قانون نظام جامع دامپروری کشور- قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی- قانون اصلاح قانون تضمین خرید محصولات کشاورزی) بوده است.

اسامی درخواست کنندگان به شرح ذیل است:

عباس مقتدایی
رضا آریان پور
محمدحسن آصفری
سیدعلی آقازاده
ابوالفضل ابوترابی
سید لفته احمدنژاد
مهدی اسماعیلی
مجتبی بخشی‌پور
صدیف بدری
علی اکبر بسطامی
فرهاد بشیری
نصراله پژمانفر
مجتبی توانگر
حسینعلی حاجی دلیگانی
محمدحسین حسین زاده بحرینی
اسماعیل حسین زهی
سیدجواد حسینی کیا
حسین حق وردی
علی خضریان
حسین رجایی ریزی
فاطمه رحمانی
ابراهیم رضایی
یعقوب رضازاده
کیومرث سرمدی واله
رمضانعلی سنگدوینی
امانقلیچ شادمهر
مهدی شریفیان
محمدرضا صباغیان
علیرضا عباسی
مهدی عسگری
رسول فرخی میکال
محمدحسین فرهنگی
احمدحسین فلاحی
حجت اله فیروزی
جعفر قادری
بهروز محبی نجم آبادی
احمد محرم زاده یخفروزان
کیوان مرادیان کوچکسرایی
سید نظام الدین موسوی
الیاس نادران
محمدتقی نقدعلی
حسن همتی
علیرضا ورناصری قندعلی
علی اکبر کریمی

منبع: آنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: