تیتر امروز

با چراغ گرد شهر در پی علی

با چراغ گرد شهر در پی علی

انسان قرن کنونی دستش از دامان علی کوتاه شده و ره گم کرده؛ گویی آدمیت رو به احتضار است و برگشت آن تنها با یاد علی امکان پذیر است. غدیر یادآور آدمیت است؛ آدمیتی که شتابان رو به نیستی می‌رود
ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!
المپیک توکیو (۱۱)، روز شکست‌های بزرگ

ایران ۱ ـ آمریکا ۲؛ مبارزه به جای مذاکره!

در ششمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، بخت از ورزشکاران ایرانی روگردان شد و تقریبا هیچ یک از شرکت‌کنندگان ما نتوانستند در حد انتظار به موفقیتی دست پیدا کنند.

بوییدن این رایحه‌ها می‌تواند درد را از بین ببرد

اگر در نظر بگیرید که چگونه بوی علف تازه یا پرتقال پوست‌کنده می‌تواند بلافاصله روحیه شما را بالا ببرد، ممکن است تعجب نکنید که برخی عطر‌ها باعث آرامش اعصاب و حتی تسکین درد می‌شوند.

کد خبر: ۹۹۴۰۶
۰۸:۴۸ - ۱۶ تير ۱۴۰۰

 رایحه‌هایی که درد را از بین می برد

دیدارنیوز ـ گیاهان معطر، برای صد‌ها سال بین دارو‌های گیاهی استفاده می‌شده است. رایحه درمانی ویژه مداوای بیماری نیست. این استفاده از روغن‌های ریشه، برگ، دانه‌ها یا شکوفه‌های گیاهان خاص برای کاهش استرس و ایجاد یک محیط آرام است. این روغن‌های اساسی از طریق مسیر‌های مختلف جذب می‌شوند: استنشاق، جذب موضعی یا در بعضی موارد، بلع.

استنشاق سریع‌ترین و ایمن‌ترین راه برای ورود روغن‌های معطر به بدن است. این عطر از اعصاب بویایی یا از طریق جریان خون به مغز منتقل می‌شود، سپس پیام‌هایی را به مناطق سیستم عصبی می‌فرستد که خلق و خو و درک علائم مانند اضطراب و درد را کنترل می‌کند. در واقع این یک واکنش شیمیایی از گیرنده‌های مغز است.

کدام رایحه‌ها با تسکین درد همراه هستند؟

تحقیقات نشان می‌دهد که اسانس اسطوخودوس می‌تواند به سردرد و همچنین درد‌های قاعدگی، آرتروز، عضلات و درد‌های بعد از عمل کمک کند. در همین حال، نعنا فلفلی می‌تواند همراه با درد‌های گوارشی، عضلانی و گردنی به تسکین سردرد کمک کند. بابونه، ماندارین، فلفل سیاه و رزماری نیز می‌توانند به کنترل درد کمک کنند.

چگونه از آروماتراپی به صورت بالینی استفاده می‌شود؟

بیماران ممکن است به یک ماساژ درمانی مراجعه کنند که از طریق استفاده موضعی از رایحه‌ها استفاده می‌کند. یا ممکن است یک جلسه Healing Touch (انرژی درمانی) داشته باشد و یک استنشاق (که به شما اسنیفر گفته می‌شود) پر از اسانس اسطوخودوس یا ماندارین دریافت کنند.

این‌ها پاسخ آرامش و درک درد را افزایش می‌دهند. چندین مطالعه اثربخشی آن‌ها را نشان داده است، از جمله در سال ۲۰۲۰ که نشان داد بیماران کودکان که اسطوخودوس را قبل از عمل پزشکی استنشاق می‌کنند، به طور قابل توجهی درد و اضطراب کمتری را تجربه می‌کنند.

منبع: انتخاب
برچسب ها: سبک زندگی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: