تیتر امروز

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!
المپیک توکیو (۱۲)

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!

شنیدن نام حجازی در بازی فوتبال مصر ـ برزیل در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ یادآور خاطرات آخرین تیم ایران در بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ مونترال بود.
کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

حسن روحانی و وزیر بهداشت پرحاشیه‌اش از ابتدای پاندمی کرونا چه وعده‌هایی دادند و آیا دولت توانست در مهار و مدیریت این فاجعه بزرگ موفق عمل کند؟ گزارش نسرین نیکنام نگاهی دارد به این ماجرا....

ایتالیا ۱ (۴) ـ اسپانیا ۱ (۲)، فینال لاجوردی!

در اولین مسابقه از دور نیمه نهایی یورو ۲۰۲۰، دو تیم ایتالیا و اسپانیا در ورزشگاه ومبلی رفته‌اند و بازی بسیار پرهیجان و جذابی برگزار شد.

کد خبر: ۹۹۴۰۳
۰۲:۲۵ - ۱۶ تير ۱۴۰۰

ایتالیا ۱ (۴) ـ اسپانیا ۱ (۲)، فینال لاجوردی!

 

دیدارنیوز ـ سرویس ورزشی: قابل پیش‌بینی بود که بازی دو تیم اسپانیا و ایتالیا در نیمه نهایی یورو، یک بازی تماشایی و جذاب باشد. دو تیم با دو مربی صاحب‌سبک و با ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه به مصاف هم رفتند. در نیمه نخست اسپانیا طبق عادت، بیشتر صاحب توپ بود اما ایتالیا هم با صبر و حوصله زیاد و استفاده از فرصت‌های کوچک، حریف را ازار داد.

دو تیم در نیمه نخست نتوانستند به گل برسند اما تقابل دائمی و جنگ مداوم بازیکنان در زمین بسیار تماشایی بود. بازی در نیمه دوم اما به اوج خود رسید. با اینکه اسپانیا حاکم توپ و میدان بود اما ایتالیا به لطف جنگندگی و تلاش شورانگیز بازیکنانش به اولین گل بازی رسید.

ایتالیا کیه‌زا

در دقیقه 60 مسابقه، دوناروما بعد از یک مهار، توپ را از دروازه خودی بلند ارسال کرد و به ایموبیله رساند و او نیز بایک پاس دقیق فدریکو کیه‌زا را صاحب یک موقعیت عالی کرد و مهاجم جوان ایتالیا نیز گل اول تیمش را به ثمر رساند.


خلاصه این بازی را این جا ببینید


بعد از این گل حملات اسپانیا مثل آوار  روی سر ایتالیایی‌ها خراب شد. پاس‌های متوالی و خلق موقعیت‌های پیاپی عرصه را بر مردان مانچینی تنگ کرد اما لاجوردی‌پوشان نیز مقاومت جانانه‌ای داشتند. 

در دقیقه 80 اما آلوارو موراتا گل تساوی را زد. همکاری لاپورته و اولمو نهایتا به یک و دو با آلوارو موراتا ختم شد و مهاجم بازیگوش اسپانیا گل تساوی را به ثمر رساند تا دوباره نگرانی به اردوی ایتالیا بازگردد. 

 اسپانیا موراتا

مانچینی با فرستادن چند بازیکن جوان به زمین سعی کرد دیوار مقاومتی خود را در مقابل اسپانیا همچنان مستحکم نگه دارد و به این ترتیب بازی به وقت اضافه کشیده شد. در این زمان نیز حملات را بیشتر اسپانیا انجام داد اما ایتالیا نیز هر از گاهی روی دروازه سیمون خطرناک ظاهر شد و جوانانی مثل بلوتی و براردی نشان دادند که دست کمی از کیه‌زا و اینسینیه ندارند. 

بازی نهایتا به ضربات پنالتی کشیده شد. اطلاعات و اعداد تاریخی نشان می دادند که ایتالیا در تورنمنت های بزرگ سهم کمتری از برد با ضربات پنالتی را نسبت به اسپانیا داشته است. در اولین ضربه پنالتی نیز لوکاتلی اشتباه کرد و سیمون توپ او را گرفت تا سایه سنگین ناامیدی ناگهان بر سر ایتالیایی‌ها بیفتد. اما اولمو مهاجم عالی اسپانیا نیز اولین ضربه تیمش را به آسمان زد تا تعادل برقرار بماند.

ایتالیا دوناروما

آندره بلوتی و بونوچی دو پنالتی بعدی ایتالیا را گل کردند و مورنو و تیاگو نیز ضربات خود را درون دروازه دوناروما جای دادند تا همچنان همه چیز برابر باشد.

در پنالتی چهارم برناردسکی برای ایتالیا یک شوت تمیز و منجر به گل داشت اما آلوارو موراتا پنالتی چهارم تیمش را از دست داد و دوناروما آن را مهار کرد.

در ضربه پنجم، نگاه همه هواداران ایتالیا به پاهای جورجینو بود و این بازیکن جوان نیز توپ را گل کرد تا تمام ایتالیا را به پرواز درآورد. هجوم بازیکنان ایتالیا به زمین آغاز جشنی بزرگ بود که سراسر این کشور را در بر گرفت. در پایان بازی نیز فدریکو کیه‌زا به عنوان بهترین بازیکن معرفی شد.

ایتالیا  اسپانیا

ایتالیا پس از حدود شش دهه می‌تواند به قهرمانی در یورو برسد به این شرط که شنبه شب بتواند در فینال مقابل برنده بازی انگلستان ـ دانمارک پیروز شود.  

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
تبلیغ شرکت هفت الماس
آکادمی دیدار
واحد بازرگانی دیدار