تیتر امروز

تدارک تلویزیون برای روز‌های تابستانی

معاون سیما از تدارک ویژه تلویزیون در ایام تابستان امسال خبر داد و گفت: در جشنواره فیلم‌های سینمایی تلویزیون ۲۷۰ عنوان اثر پخش خواهد شد. قرار است هر یک از چهار شبکه سه، پنج، امید و کودک هر روز مخاطبان خود را به تماشای یکی از آثار سینمایی ایران و جهان مهمان کنند.

کد خبر: ۹۷۱۸۳
۱۳:۴۱ - ۰۱ تير ۱۴۰۰

برنامه های تایستانی تلویزیون

دیدارنیوز ـ حمید شاه آبادی؛ معاون سیما با اشاره به فرارسیدن فصل تابستان گفت: شبکه‌های سیما برای ایام فراغت مخاطبان خود به ویژه جوانان و نوجوانان، تدارک ویژه‌ای را برای نشاط و سرگرمی در نظر گرفته اند. سریال‌های «دودکش» از شبکه یک، «در کنار پروانه ها» از شبکه دو، «کلبه‌ای در مه» و «نیمروز تا تهران» از شبکه سه، سریال خارجی «باغ وحش» از شبکه چهار، سریال چینی «پزشک دربار» از شبکه پنج و «حالا برعکس» از شبکه نسیم از جمله مجموعه‌های نمایشی شب‌های تابستان است که از قاب تلویزیون پخش می‌شود.

شاه آبادی ادامه داد: مستند‌های جدید با عنوان ایرانگرد ۱۴۰۰ شبکه یک، پریزاد در حوزه فرزندآوری شبکه پنج، مستند حکایت دل با معرفی اندیشمندان شبکه چهار، داستان المپیک با موضوع اتفاقات و افراد خاص در المپیک‌های مختلف به مناسبت برگزاری المپیک توکیو، روی خاک با موضوع تاریخچه و عملکرد تیم ملی کشتی ایران، داستان‌های فوتبال با موضوع حاشیه‌های ورزشی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی تیم‌های ملی، بازیکنان و باشگاه‌های فوتبال در جهان، قرن با موضوع مهم‌ترین حوادث و شخصیت‌های تأثیرگذار قرن گذشته شمسی، سرگرم سازان (سرزمین سرگرمی) با موضوع حواشی و جنبه‌های ناشنیده بازی، سینما، انیمیشن، رمان، اسباب بازی، گفتگو‌های خوشمزه با موضوع تاریخچه تولید و مصرف پرطرفدارترین خوراکی‌های ایرانی شبکه مستند از جمله تولیداتی است که برای علاقه‌مندان این قالب به روی آنتن می‌رود.

معاون سیما افزود: طرح قرآنی ۱۴۵۵ شبکه قرآن همچون سال‌های گذشته در تابستان اجرا می‌شود. این طرح با محوریت قرآن، امید و زندگی از پنجم تیرماه به مدت ۱۰ هفته تا ۱۲ شهریور به روی آنتن می‌رود و تواصی به حق، حق الناس، خانواده، ولایت و ولایت‌پذیری، بشارت و آینده روشن، احسان و شکر از محور‌های آن خواهد بود. او با بیان اینکه از جمله علاقمندی ورزش دوستان، رقابت‌های المپیک و پاراالمپیک توکیو و فوتبال جام ملت‌های اروپا است گفت: سیما به طور ویژه این رویداد‌ها را از شبکه‌های سه و ورزش پوشش خواهد داد.

شاه آبادی افزود: سری جدید برنامه‌های شاخص با رویکرد نشاط و شادابی برای فصل تابستان تهیه و تولید شده است که از ابتدای تیر روانه آنتن خواهد شد که می‌توان به فصل جدید سایه‌های رعنا، خانه زیبای من، سکانس برتر، فصل سوم اعجوبه‌های کوچک، سری جدید مکعب، سری جدید درس گفتار، فصل سوم چرا، تهران ۱۴، قرآن در تابستان و خندوانه اشاره کرد. سری جدید مسابقات ایران، دستپخت، آشپزی با مامان، دورهمی و هوش برتر از جمله مسابقات شبکه‌های سیماست که اوقات دلنشین و مفرحی را برای مخاطبان همیشگی تلویزیون فراهم می‌کند. برنامه صبحگاهی شبکه چهار با عنوان روزنامه، طنز خنده رو و برنامه مهربانو با موضوع زنان موفق از شبکه پنج، برنامه چی چی از شبکه کودک، رودررو از شبکه دو و مسابقه دریچه از شبکه سلامت از تازه‌های سیما در تابستان است.

براساس اعلام روابط عمومی معاونت شاه آبادی در ادامه از فعالیت جدید شبکه آموزش برای مهارت افزایی در حوزه‌های مختلف در قالب مسابقه ۷۷ ساعت ویژه دانش آموزان خبر داد و گفت: شبکه آموزش در تابستان امسال قرار است جدول آموزشی خود را با رویکرد میز‌های مهارت با هدف تولید، انتقال و ترویج فرهنگ جامع مهارت ویژه دختران و پسران راه اندازی کند. او با توجه به اهمیت برنامه سازی متناسب با نیاز‌ها و علاقه مخاطبان کودک و نوجوان هم تاکید کرد: مرکز پویانمایی صبا برای پرکردن اوقات فراغت تابستان امسال، ۵۰ ساعت پویانمایی تولید کرده که علاوه بر ۱۷ عنوان برنامه جدید، ۳ مجموعه جنگل فندق، دنیای آبی و دنیای میوه‌ها برای نخستین بار از صداوسیما پخش می‌شود.

منبع: ایسنا
برچسب ها: تلویزیون
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر