تیتر امروز

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!
المپیک توکیو (۱۲)

حجازی، پس از ۴۵ سال در المپیک!

شنیدن نام حجازی در بازی فوتبال مصر ـ برزیل در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ یادآور خاطرات آخرین تیم ایران در بازی‌های المپیک ۱۹۷۶ مونترال بود.
کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

کرونا و دولت دوازدهم؛ هزار وعده خوبان....

حسن روحانی و وزیر بهداشت پرحاشیه‌اش از ابتدای پاندمی کرونا چه وعده‌هایی دادند و آیا دولت توانست در مهار و مدیریت این فاجعه بزرگ موفق عمل کند؟ گزارش نسرین نیکنام نگاهی دارد به این ماجرا....

کلاهبرداری مادر و دختر برای تصاحب ارثیه ۵۰ میلیاردی

وقتی پدر خانواده فوت شد، مادر و دختر برای این که ارثیه او را تصاحب کنند با کارمند یک دفترخانه همدست شدند و با استفاده از اسناد جعلی، خانه، کارخانه و خودروی متوفی را به نام خود کردند.

کد خبر: ۹۵۷۱۹
۱۲:۲۷ - ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

کلاهبرداری مادر و دختر

دیدارنیوز ـ راز این کلاهبرداری میلیاردی زمانی فاش شد که مرد جوانی راهی پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران شد و گفت که مادر و خواهرش، ارثیه پدری‌اش را بالا کشیده‌اند. وی توضیح داد: مدتی قبل پدرم که صاحب کارخانه‌ای در اطراف تهران بود فوت شد و از او ارثیه کلانی به جا ماند. مدتی قبل، زمانی که در حال انجام کار‌های اداری مربوط به املاک پدرم بودم متوجه ماجرای عجیبی شدم. مادرم خانه پدرم در تهرانپارس را به نام خودش کرده بود و خواهرم نیز خودروی پدرم را فروخته بود و همه این اتفاقات در حالی رخ داده بود که آن‌ها هیچ مجوز و سندی برای انجام این کار نداشتند. وقتی بیشتر تحقیق کردم فهمیدم که مادر و خواهرم با استفاده از مدارک جعلی این کار را کرده‌اند، اما خودشان زیر بار نمی‌رفتند و برای همین تصمیم گرفتم از آن‌ها شکایت کنم.


بیشتر بخوانید: زمان اعلام نتایج قرعه کشی سایپا شنبه ۲۲ خرداد+ لینک اسامی برندگان سایپا


با این شکایت تحقیقات کارآگاهان برای کشف راز ماجرا آغاز شد و آن‌ها در جریان بررسی‌های تخصصی متوجه شدند که متوفی پیش از مرگ خود وکالتنامه‌ای رسمی تنظیم کرده بود تا همسرش برخی کار‌های مربوط به املاکش را انجام دهد. با این حال پس از فوت او، این وکالتنامه نیز باطل شده بود، اما همسرش با استفاده از همین وکالتنامه باطل شده به سراغ کارمند یک دفتر ثبت اسناد رفته تا با همدستی او املاک شوهرش را تصاحب کند. ماموران در ادامه دریافتند که دختر متوفی نیز با تنظیم قولنامه صوری خودروی پدرش را فروخته است، اما این همه ماجرا نبود چرا که بررسی‌ها معلوم کرد که همسر متوفی کارخانه شوهرش را نیز با همین شگرد به نام خود کرده است.

سرهنگ علی فرخ پور، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران گفت: با این اطلاعات و به دستور قاضی پرونده همسر و دختر متوفی و همدستان آن‌ها که ۲ فرد دیگر بودند دستگیر شدند و کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده از سوی این افراد را بیش از ۵۰ میلیارد تومان اعلام کردند. متهمان اصلی نیز انگیزه خود از ارتکاب کلاهبرداری را رسیدن به اموال بیشتری از ماترک متوفی اعلام کردند و پرونده آن‌ها برای رسیدگی بیشتر در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.

منبع: همشهری
برچسب ها: کلاهبرداری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: