تیتر امروز

مردم در راه شمال، کرونا در راه جنوب!

مردم در راه شمال، کرونا در راه جنوب!

بعد از انتشار خبر‌های جسته گریخته درباره توزیع واکسن کرونا و آشفتگی در مراکز واکسیناسیون که مسئول تزریق دوز دوم هستند، مهمترین خبر این روز‌ها اوج گیری کرونا در استان‌های جنوبی است...

فو مینگ داور چینی که پیش از این سابقه قضاوت چندین بازی از نمایندگان ایران در آسیا را در کارنامه دارد، داور دیدار ایران و بحرین شد.

کد خبر: ۹۴۷۶۷
۱۲:۵۷ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۰

داور بازی ایران ـ بحرین؛ یک چینی خوش‌یمن


دیدارنیوز: کمیته داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا، برای این دیدار از تیم داوری چینی استفاده خواهد کرد. فو مینگ داور ۳۸ ساله چینی قرار است قضاوت این دیدار حساس و مهم را برعهده بگیرد. او پیش از این سابقه قضاوت چندین بازی نمایندگان ایران در آسیا را در کارنامه دارد.

نخستین دیداری که او برای تیم‌های ایرانی قضاوت کرد، به لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۷ باز میگردد. جایی که او بازی پرسپولیس و الریان در دیداری از مرحله گروهی این بازی‌ها در استادیوم جاسم بن حمد را قضاوت کرد که البته با برتری ۳ بر یک تیم قطری به پایان رسید. مهدی طارمی زننده تک گل سرخپوشان در آن دیدار بود.

او سپس در همان سال بازی پرسپولیس و الوحده را قضاوت کرد که با پیروزی ۴ بر ۲ شاگردان برانکو ایوانکوویچ به پایان رسید. مهدی طارمی در آن بازی موفق به ثبت هت تریک شد و سروش رفیعی دیگر گل سرخپوشان را به ثمر رساند تا طارمی نشان دهد با قضاوت این داور چینی، در امر گلزنی موفق است.

در همان سال، او دیدار رفت از مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان آسیا میان استقلال و العین را قضاوت کرد. او ابتدا با کارت قرمزی بسیار سختگیرانه، فرشید اسماعیلی را از زمین مسابقه اخراج و سپس یک ضربه پنالتی در دقایق پایانی به سود شاگردان منصوریان اعلام کرد که کاوه رضایی آن را به گل تبدیل کرد و آبی پوشان برنده از زمین خارج شدند.

این داور چینی در سال ۲۰۱۸ قضاوت دیدار ذوب آهن و لوکوموتیو تاشکند را برعهده داشت که با برتری ۲ بر صفر اصفهانی‌ها به پایان رسید. او سپس بازی تراکتور و الجزیره را نیز داوری کرد که با تساوی یک – یک به پایان رسید. فو مینگ در سال ۲۰۱۹ نیز قضاوت بازی ذوب آهن و الزوراء عراق را برعهده گرفت که با تساوی یک – یک خاتمه یافت.

به طور کلی او ۶ بار قضاوت تیم‌های ایرانی در آسیا را برعهده گرفته که تیم‌های ایرانی ۳ بار برنده از زمین خارج شده اند، ۲ بار نیز به نتیجه تساوی دست یافته اند و تنها یک بار بازنده بوده اند.

منبع: ورزش 3
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
تبلیغ شرکت هفت الماس
آکادمی دیدار
بی بی جی
واحد بازرگانی دیدار