تیتر امروز

گفتگو با منوچهر متکی؛ وفادار به مواضع رسمی نظام!
«دیپلمات»؛ برنامه اول ـ قسمت دوم

گفتگو با منوچهر متکی؛ وفادار به مواضع رسمی نظام!

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که در گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی به کندوکاو در ذهنیت و تجربیات و خاطرات آن‌ها می‌پردازد. منوچهر متکی وزیر امور خارجه دولت‌های نهم و دهم...

شبکه خبری الجزیره در گزارشی به نخستین مناظره انتخابات ریاست جمهوری ایران پرداخت. این شبکه نوشت که در میان نامزدها تنها همتی و مهرعلیزاده به انتقاد از ابراهیم رئیسی پرداخته‌اند.

کد خبر: ۹۴۵۹۶
۰۹:۱۲ - ۱۶ خرداد ۱۴۰۰

الجزیره مناظره انتخابات ایران

دیدارنیوز: شبکه خبری الجزیره طی گزارشی به بازتاب نخستین دور مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران که روز شنبه برگزار شد، پرداخت.

در این گزارش آمده است: «هفت کاندیدای ریاست‌جمهوری ایران که برای رقابت در انتخابات ۱۸ ژوئن تأیید صلاحیت شده‌اند، به طور رو در رو در مناظره تلویزیونی حاضر شدند».

الجزیره افزود که مناظره سه ساعته روز شنبه با محوریت اقتصاد که طی سه سال گذشته و تحت تحریم‌های آمریکا، حوزه‌ای پرچالش بوده است، برگزار شد و دو مناظره دیگر نیز برای روز‌های سه‌شنبه و شنبه هفته آینده برنامه‌ریزی شده است. در محل نشستن کاندیدا‌ها تدابیر بهداشتی و فاصله اجتماعی رعایت شده بود.


بیشتر بخوانید: همتی چقدر شانس پیروزی در انتخابات دارد؟


در ادامه آمده است که این مناظره با انتخاب تصادفی گوی‌هایی از یک ظرف شیشه‌ای برای پاسخ دادن به پرسش‌ها برگزار شد، ولی کاندیدا‌ها عمدتا پرسش‌ها را به طور کامل نادیده گرفتند.

بر اساس این گزارش، «سید ابراهیم رئیسی» رئیس قوه قضاییه ایران در کانون توجه به نظر می‌رسید و تنها «محسن مهرعلی‌زاده» معاون رئیس‌جمهوری پیشین و «عبدالناصر همتی» رئیس سابق بانک مرکزی به انتقاد از وی پرداختند. چهار کاندیدای دیگر نیز عمدتا روی انتقاد از مخالفان اصلاح‌طلب خود و همچنین دولت فعلی متمرکز بودند.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: