تیتر امروز

یورو، آزمایشگاه فوتبال اروپا!
جام ملت‌های اروپا، میراث یک رویا

یورو، آزمایشگاه فوتبال اروپا!

بیش از ۶۰ سال از برگزاری نخستین دوره مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا ملقب به «یورو» گذشته و نگاهی به این دوره تاریخی نکات جالبی را برای طرفداران فوتبال آشکار می‌کند.
احیای برجام در مسیری سنگلاخ و طولانی
از چشم جهان (۱)

احیای برجام در مسیری سنگلاخ و طولانی

از چشم جهان عنوان ستون ثابت حمیدرضا بابایی روزنامه‌نگار و کارشناس مسائل بین‌الملل است که در آن به ترجمه و تحلیل مسائل حوزه بین‌الملل به خصوص از نگاه رسانه‌های دیگر کشورها می‌پردازد. اولین شماره...

کارشناسان مستقل امور حقوق بشر سازمان ملل از مقامات کانادا و کلیسای کاتولیک خواستند، درباره ماجرای یک گور دسته‌جمعی کشف شده که مربوط به کودکان مدرسه بومیان این کشور است ، تحقیقات کامل و جامعی را انجام دهند.

کد خبر: ۹۴۵۶۵
۱۳:۱۹ - ۱۵ خرداد ۱۴۰۰

سازمان ملل: کانادا درباره کشف گور دسته‌جمعی کودکان بومی تحقیق کند

دیدارنیوز: کارشناسان سازمان ملل از مقامات دولتی کانادا خواستند تا در مورد این گور دسته‌جمعی کشف شده و همچنین شناسایی عوامل مرگ این کودکان بومی تحقیقات انجام دهند و در راستای شناسایی باقی مانده اجساد در این گور دسته‌جمعی گام بردارند.

این کارشناسان تاکید کردند: عوامل قضایی کانادا باید تحقیقات جنایی در مورد تمامی مرگ‌ومیر‌های مشکوک و همچنین اتهام شکنجه و خشونت‌های جنسی علیه کودکان در مدارس بومیان این کشور انجام دهند و عوامل این اقدامات علیه کودکان بومی مادامی که زنده باشند، باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرند و مجازات شوند.

این کارشناسان مستقل از سوی شورای حقوق بشر سازمان ملل برای بررسی و ارائه گزارش در مورد یک مسئله خاص مربوط به حقوق بشر در جهان و یا اوضاع حقوق بشری کشوری خاص منصوب شده اند.

کشف گور جمعی ۲۱۵ کودک بومی در محوطه یک مدرسه سابق شبانه روزی در استان بریتیش کلمبیای کانادا، د روز‌های اخیر، در حالی جنجال‌های داخلی و خارجی به دنبال داشته که رسانه‌های جهان نیز این رویداد تکان دهنده را اشکار شدن فصل تاریکی در وضعیت حقوق بشر کانادا توصیف کرده‌اند.

این حادثه دردناک جامعه کانادا را آن چنان تکان داده که گروه‌های مختلف را نگران کرده و به همین دلیل درخواست‌های گسترده‌ای برای انجام تحقیقات در این راستا و همچنین شفافیت درباره علل بروز این حادثه از سوی مقامات، نهاد‌ها و گروه‌های مختلف مطرح شده است.

به دنبال وقوع این حادثه غیرمنتظره، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا کشف این گور را یادآور «فصل تاریک و شرم آور تاریخ کشورش» و حادثه‌ای دلخراش توصیف کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
تبلیغ شرکت هفت الماس
آکادمی دیدار
بی بی جی
واحد بازرگانی دیدار