تیتر امروز

یورو، آزمایشگاه فوتبال اروپا!
جام ملت‌های اروپا، میراث یک رویا

یورو، آزمایشگاه فوتبال اروپا!

بیش از ۶۰ سال از برگزاری نخستین دوره مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا ملقب به «یورو» گذشته و نگاهی به این دوره تاریخی نکات جالبی را برای طرفداران فوتبال آشکار می‌کند.
احیای برجام در مسیری سنگلاخ و طولانی
از چشم جهان (۱)

احیای برجام در مسیری سنگلاخ و طولانی

از چشم جهان عنوان ستون ثابت حمیدرضا بابایی روزنامه‌نگار و کارشناس مسائل بین‌الملل است که در آن به ترجمه و تحلیل مسائل حوزه بین‌الملل به خصوص از نگاه رسانه‌های دیگر کشورها می‌پردازد. اولین شماره...

سیارکی به بزرگی برج ایفل روز سه شنبه (اول ژوئن- ۱۱ خرداد) از نزدیکی زمین عبور می‌کند.

کد خبر: ۹۳۶۵۳
۱۳:۵۲ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۰

عبور سیارک از کنار زمین

دیدارنیوز ـ به گزارش پایگاه اینترنتی نیوز ویک، این سنگ فضاپیمای بزرگ که به ۲۰۲۱ KT ۱ معروف است، در تاریخ ۱ ژوئن (۱۱ خرداد) حدود ساعت ۱۰ و ۲۴ دقیقه صبح به وقت منطقه زمانی شرقی به سیاره زمین نزدیک می‌شود.

در اصطلاح کیهانی، کلمه «نزدیک» نسبی است. اگرچه ناسا این گذر را در جدول داده‌های «عبور نزدیک» خود قرار داده است، اما در واقع این سیارک با فاصله حدود ۴.۵ میلیون مایلی از نزدیکی زمین عبور می‌کند. این فاصله در واقع ۱۹ برابر فاصله میان زمین و ماه است.

تصور می‌شود که این سیارک به اندازه کافی بزرگ است و با سرعت حدود ۴۰ هزار مایل در ساعت که تقریبا ۲۰ برابر سریعتر از سرعت یک گلوله تفنگ است از نزدیکی زمین عبور کند.

ناسا قطر این سیارک را که ۲۰۲۱ KT ۱ نام دارد میان ۴۹۲ فوت و ۱۰۸۲ فوت ارزیابی کرده است که به اندازه حدود طول سه زمین فوتبال است.

عبور این سیارک از نزدیکی زمین هیچ خطری برای سیاره ما ندارد.

در برآورد بالاتر، این بدان معناست که سنگ فضایی به اندازه طول سه زمین فوتبال NFL کنار هم عرض خواهد داشت. این سیارک به راحتی از کنار سیاره ما عبور می‌کند. با این حال ناسا سیارک ۲۰۲۱ KT ۱ را در رده «سیارک‌های بالقوه خطرناک» قرار داده است.

منبع: ایرنا
برچسب ها: فضا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: