تیتر امروز

گفتگو با احمد زیدآبادی؛ تئورسین «هیچ کاری نکردن» یا منتقد راهبردهای تکراری؟
«تنگنا» برنامه ششم ـ قسمت دوم

گفتگو با احمد زیدآبادی؛ تئورسین «هیچ کاری نکردن» یا منتقد راهبردهای تکراری؟

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. احمد زیدآبادی میهمان ششمین برنامه تنگنا بوده است.

وزیر امور خارجه انگلیس در سفر به رام الله با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کرد.

کد خبر: ۹۳۱۷۶
۰۸:۵۸ - ۰۶ خرداد ۱۴۰۰

دیدار وزیر خارجه انگلیس با محمود عباس

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری آناتولی، دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس از قدس عازم رام الله شده و با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به وزیر خارجه انگلیس بر لزوم تلاش برای تثبیت آتش‌بس در کل اراضی فلسطینی و حمایت از بازسازی غزه تاکید کرد.

عباس، راب را در جریان آخرین رویدادهای اوضاع و اهمیت تلاش برای توقف تجاوزات شهرک‌نشینان در کرانه باختری و قدس تحت حفاظت ارتش اشغالگر قرار داد.

عباس بر اهمیت شروع فوری روند سیاسی تحت نظارت کمیته چهارجانبه صلح که به اشغالگری پایان دهد و موجب تشکیل کشور فلسطین شود، تاکید کرد.
رئیس تشکیلات خودگردان از حمایت انگلیس در زمینه ایجاد موسسات و شکوفایی اقتصادی تشکر کرد و بر لزوم ایفای نقش انگلیس در حمایت از تلاش‌های صلح طبق قوانین بین‌المللی تشکر کرد.

وزیر خارجه انگلیس نیز بر موضع کشورش در حمایت از راه حل دو کشوری و آمادگی انگلیس برای حمایت از تلاش‌های صلح بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها و ادامه حمایت از ملت فلسطین تاکید کرد.
همچنین وزیر خارجه انگلیس با ریاض المالکی، وزیر خارجه فلسطین دیدار کرد و در جریان آخرین تلاش‌های رهبری فلسطین با طرف‌های عربی و بین‌المللی قرار گرفت.

المالکی به جرائم اشغالگران در قدس و افزایش حملات و سرکوب وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه شهروندان بی‌دفاع و تلاش برای تسلط بر منازل‌شان در محله الشیخ جراح و شهرک‌های قدس اشغالی اشاره کرد و افزود: آنچه امروز در محله بطن الهوی در سلوان روی داد طرح‌ریزی برای احداث شهرک با هدف کوچاندن بیش از ۸۶ خانوار فلسطینی است و جزو طرح‌های یهودی سازی قدس و نابودی هویت عربی آن است.

وی پیش از سفر به رام الله با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: انگلیس از برقراری آتش بس اسرائیل و غزه استقبال می‌کند، لازم است که همه طرف‌ها، بر تضمین پایداری آن تمرکز کنند.

راب همچنین تصریح کرد: حوادث یک ماه اخیر نشان داد که هم اسرائیلی‌ها و هم فلسطینیان نیاز دارند با حرکت به سوی آینده‌ای مثبت‌تر پیشرفت کنند و این چرخه خشونت که منجر به مرگ شمار بسیاری از انسان‌ها شده است را بشکنند.
گفتنی است پیش از این نیز وزرای خارجه مصر، اردن و آمریکا به عنوان بخشی از تلاش‌های بین‌المللی برای تحکیم آتش بس به رام الله سفر کرده‌اند.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: