پایگاه خبری تحلیلی دیدارنیوز

طرح خیمه گاه مهر حامی زنان سرپرست
روایت سختی‌های زنان سرپرست خانوار در محلات حاشیه

طرح خیمه گاه مهر حامی زنان سرپرست

«پدر چند سالی است که عزمش را برای تباهی غرق در اعتیاد جزم کرده است، تا جایی که مدت‌هاست که کارتن خوابی می‌کند و هیچکس اطلاعات دقیقی از او ندارد، اما زن خانه، مادری که خستگی‌های این زندگی نگون بختش هرگز تمامی ندارد و حالا در اتاق ۹ متری در کنار ۱۰ فرزندش با هم زندگی می‌کنند...»
گفت‌وگوی دیدار با روابط عمومی جمعیت امام علی

نگرانی در مورد سلامتی بنیان‌گذار جمعیت امام علی

بیش از ۷۰ روز از بازداشت شارمین میمندی‌نژاد موسس جمعیت امام علی گذشته است و هنوز وضعیت پرونده او مشخص نیست. دیدار در گفت‌و گویی که با روابط عمومی جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی (ع) داشته، آخرین اخبار از وضعیت این پرونده را جویا شده است. مهم‌ترین نکته‌ای که روابط عمومی جمعیت امام علی به آن اشاره دارد نگرانی درباره وضعیت سلامتی شارمین میمندی‌نژاد موسس این سازمان مردم نهاد است.
گفت‌وگو با کتایون مصری مدیرعامل موسسه راز (رسانه، اندیشه و زن)

راهکارهای مقابله با سیاسی کاری در بحران کرونا

«راز» تاکنون ده‌ها نشست و جلسات جمعی برگزار کرده است که محور تمام آنها، ارایه اطلاعات و تغذیه فکری زنان برای رسیدن به اهداف زیر است: توانمندی زنان در شناختن مسایل جامعه خود، معرفی و آگاهی دادن مسئولان نسبت به مشکلات زنان در نقاط مختلف کشور، تجلیل از زنان فعال مدنی و روزنامه‌نگار و معرفی آنان به جامعه.
گفت‌وگوی "دیدار" با مینو مرتاضی عضو هیات مدیره حامیان جامعه مدنی (حجم)

مشارکت ملی و خرد جمعی در کمپین «نه به اجتماعات»؛ راه رهایی از کرونا

نهاد‌های مدنی با حمایت از گروه‌های هدف خود و تولید محتوا‌هایی تخصصی در حوزه‌هایی که کار می‌کنند می‌توانند قدم‌های موثری جهت بسیج مردم و برانگیختن احساس مسئولیت مردم در قبال مصیبتی که آنها را گرفتار کرده بردارند. از طرفی نهاد‌های مدنی در مقام  رابط و چشم و گوش مردم می‌توانند خسارات و مطالبات گروه‌های هدف را به گوش مسئولین و دولت برسانند. هر چند واقعیت تلخ این است که در شرایط و وضعیت‌های سخت مثل جنگ و بیماری‌های فراگیر هر کس به فکر زندگی خویش است و روحیه مشارکت کاهش پیدا می‌کند. اما حقیقت روشن و شیرین این است که  تنها راه گذر از مصایب جمعی ناشی از جنگ و بیماری و سایر بلا‌ها مشارکت ملی و خرد جمعی است؛ و نهاد‌های مدنی می‌توانند معتمد‌ترین نقش را برای جلب مشارکت مردمی و بهره‌مندی از خرد جمعی ایفا کنند.
حسین راغفر: جمعیت امام علی صبغه دینی و اخلاقی دارد
گفت‌وگوی اختصاصی «دیدار»

حسین راغفر: جمعیت امام علی صبغه دینی و اخلاقی دارد

بعد از دستگیری اعضای جمعیت امام علی برخی در طرفداری این سازمان مردم نهاد و برخی در انتقاد از آن نکات مختلفی را مطرح کردند. همچنین در روز‌های گذشته فایل صوتی منتسب به شارمین میمندی نژاد موسس جمعیت امام علی منتشر شد که جملاتی درباره سردار سلیمانی به کار می‌برد، ولی جمعیت امام علی آن را تکذیب کرد. با همه این اوصاف این ماجرا همچنان ادامه دارد و دیدارنیوز در این رابطه گفت و گویی با حسین راغفر استاد دانشگاه داشته است.
روابط عمومی جمعیت امام علی: تمام اتهامات به جمعیت امام علی (ع) و افراد دستگیر شده واهی است

روابط عمومی جمعیت امام علی: تمام اتهامات به جمعیت امام علی (ع) و افراد دستگیر شده واهی است

بعد از دستگیری موسس جمعیت امام علی و دو تن از اعضای این سازمان مردم نهاد شایعات مختلفی مطرح شد که دیدارنیوز در گفت و گویی که با روابط عمومی جمعیت امام علی داشت به سراغ این شایعات رفته و برای شفاف تر شدن این مساله نیز روابط عمومی جمعیت امام علی به آنها پاسخ داده است.
بازداشت بنیان‌گذار و اعضا جمعیت امام علی/ شارمین میمندی‌نژاد کیست؟

بازداشت بنیان‌گذار و اعضا جمعیت امام علی/ شارمین میمندی‌نژاد کیست؟

شارمین میمندی نژاد موسس جمعیت امام علی در سحرگاه دوم تیر ماه بازداشت شد. همچنین مرتضی کی منش و کتایون افرازه از اعضای این جمعیت نیز بازداشت داشتند و خبر‌هایی پیرامون پلمپ دفتر اصلی جمعیت امام علی نیز مطرح شد که پیگیری‌های دیدار این خبر را تایید نمی‌کند. هنوز خبر رسمی مبنی بر علت بازداشت این افراد منتشر نشده، ولی برخی رسانه‌ها از ارتباط با نهاد‌های ضد ایرانی و ترویج افکار انحرافی می‌گویند. سوالات زیادی در افکار عمومی پیرامون این اتفاق مطرح شده است.