تیتر امروز

گفتگو با احمد زیدآبادی؛ تئورسین «هیچ کاری نکردن» یا منتقد راهبردهای تکراری؟
«تنگنا» برنامه ششم ـ قسمت دوم

گفتگو با احمد زیدآبادی؛ تئورسین «هیچ کاری نکردن» یا منتقد راهبردهای تکراری؟

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. احمد زیدآبادی میهمان ششمین برنامه تنگنا بوده است.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در سخنانی به اظهار نظر درباره عادی سازی روابط میان عرب‌ها و اسرائیل و همچنین ارتباط این جنبش با آمریکا پرداخت.

کد خبر: ۹۳۰۶۳
۱۳:۵۲ - ۰۵ خرداد ۱۴۰۰

خالد مشعل: آماده گفتگو با آمریکا هستیم

دیدارنیوز - خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس در مصاحبه با "میدل ایست نیوز" اظهار کرد: حماس اکنون ملت فلسطین را هدایت می‌کند، زیرا نقش اصلی رهبری تحت اشغال هدایت فلسطینی‌ها به سمت آزادی و آزادسازی است.

وی همچنین خواستار انتفاضه همه جانبه در قدس، شهرک قدیمی، کرانه باختری و داخل اراضی اشغال شده در سال ۱۹۴۸ شد.

خالد مشعل گفت که حماس آماده گفت وگو با آمریکا است.

وی در این باره ادامه داد: عجیب است که آمریکا به گفت‌وگو با طالبان که همچنان با این کشور در افغانسان می‌جنگد، ادامه می‌دهد و این درحالی است که حاضر به گفت وگو با حماس نیست که هیچگاه با واشنگتن نجنگیده است و به جای آن از سال ۱۹۹۷ آن را "تروریستی" می‌خواند.

این مقام فلسطینی خطاب به جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد: ما اگرچه به بسیاری از سیاست‌های مغرضانه شما به نفع اسرائیل و علیه منافع عربی و اسلامی خود معترض هستیم، اما خصومتی با شما نداریم و ما با شما نمی‌جنگیم. ما آماده برقراری ارتباط بدون هیچ شرطی با هر طرفی هستیم.

وی ادامه داد: اما حماس موضعش در قبال رژیم اشغالگر را تغییر نخواهد داد. به بایدن، آمریکا و تمامی کشورهای غربی می‌گویم؛ هرچقدر طول بکشد باز حماس تسلیم شروط شما نخواهد شد.

مشعل درباره عادی سازی روابط عرب‌ها و رژیم صهیونیستی نیز اظهار کرد: کشورهایی که روابطشان را با رژیم اشغالگر عادی کردند نه تنها به فلسطین خیانت کردند بلکه منافعشان را در معرض خطر انقلاب مردمی قرار دادند.

وی ادامه داد: آنچه این کشورها امید به کسب آن از اسرائیل دارند توهم و خیال است. اگر از کاری که انجام داده‌اند شرمنده نیستند؛ بدانند که فضای دشواری پیش رو دارند، چراکه افکار عمومی علیه آنها است.

منبع: انتخاب
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: