تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

دیدار برگشت پرسپولیس در مقابل گوآ با تغییرات دو تیم نسب به بازی رفت برگزار شد.

کد خبر: ۸۸۰۶۰
۲۱:۴۷ - ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰

 پرسپولیس  گوآ

 

دیدارنیوز ـ سرویس ورزشی: پس از کسب  ٩ امتیاز و صدرنشینی در گروه که خیال شاگردان گل‌محمدی را برای صعود تا حد زیادی راحت کرده، برای فرار از فشردگی بازی‌هااین تیم دست به تغییراتی زده و با چهره‌ای جدید برابر کوآ هند در بازی برگشت حاضر شده است.

اولین تغییر مربوط به دروازه است و بوژیدار رادوشوویچ اولین حضور آسیایی خود را بالاخره تجربه خواهد کرد. بوژیدار که طی فصول اخیر همواره پشت سر علیرضا بیرانوند قرار داشت و شماره یک تیم ملی فرصت بازی در آسیا را به او نمی‌داد، اکنون در دوره حضور حامد لک و بعد از گلایه‌ای که یحیی در نشست خبری نیز نسبت به دریافت گلش برابر گوآ داشت، اکنون فرصت بازی آسیایی را نیز به دست آورده و باید دید چه نمایشی مقابل این حریف خواهد داشت.

ترکیب پرسپولیس : بوژیدار رادوشوویچ، محمدحسین کنعانی‌زادگان، سید جلال حسینی، مهدی شیری، علی شجاعی، میلاد سرلک، محمد شریفی، امید عالیشاه، مهدی ترابی، عیسی آل‌کثیر و شهریار مغانلو

ترکیب گوآ هند: ناوین کومار، ایوان گونزالز، لئاندرو دکونا، سانسون پریرا، الکساندر روماریو، خامز دوناکی، پرینستون رِبِلو، آمارجیت سینگ، رِدیم تلانگ، ایشان پاندیتا و دِوِندنرا مورگائوکار

بازی با سوت داور ژاپنی آغاز شد و با توجه به تغییرات دو تیم نسبت به بازی رفت طبیعی بود که بازی با احتیاط آغاز شود. بازیکنان جوان پرسپولیس با انگیزه زیادی  پا به این مسابقه گذاشته‌اند و از آن سو تیم گوآ نیز با حضور بازیکنان متفاوت قصد دارد به کسب امتیاز از این مسابقه و به خطر میزبانی، خود را در کورس صعود نگه‌دارد.

بازی تا دقیقه 20 با برتری نسبی پرسپولیس سیاه‌پوش ادامه داشت و حریف هندی هم با خطای زیاد و بازی فیزیکی سعی داشت مانع از ادامه برتری آنها شود.

بازی در شرایطی دنبال شد که در دیگر بازی این گروه، تیم فوتبال الریان قطر، ساعت ۱۹ به مصاف الوحده امارات رفت و در نهایت این دیدار با برتری یک بر صفر تیم اماراتی به پایان رسید. با این نتیجه الریان یک امتیازی و در قعر جدول گروه باقی ماند و الوحده هم به امتیاز هفتم خود رسید تا با تثبیت جایگاه خود در رتبه دوم، به صعود امیدوار باشد. خریبین دقیقه ۷۰ تک گل الوحده را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

گل اول پرسپولیس: در دقیقه 23 یک توپ در محوطه جریمه گوآ زیر پای مغانلو افتاد و شهریار هم بدون معطلی توپ را به گل اول باز تبدیل کرد تا از نظر روحی اوضاع پرسپولیس بسیار بهتر شود.

در دقیقه 30 یک ضربه کاشته در نزدیکی محوطه جریمه گوآ نصیب پرسپولیس شد که پاس ترابی با شوت بد سرلک به بیرون رفت.

گل دوم پرسپولیس: در دقیقه 40 دروازه‌بان بی‌روحیه و متزلزل گوآ روی پای عیسی آل‌کثیر رفت و داور اعلام پنالتی کرد. مهدی ترابی توپ را خلاف جهت به گل تبدیل کرد.

پرسپولیس ۴ ـ گوآ صفر

نیمه دوم

تنها دو دقیقه طول کشید تا دفاع بی‌رمق گوآ در مقابل موج اول حمله پرسپولیس مقاومت خود را از دست بدهد.

گل سوم پرسپولیس: نفوذ پرسپولیس از چپ و حرکت پا به توپ عرضی از عیسی آل‌کثیر با شوت او همراه شد و دروازه حریف هندی آسانتر از دو گل قبلی باز شود. 

گل چهارم پرسپولیس: در دقیقه 58 هم در پی یک ارسال از کرنر، مدافعان گوآ در دفع توپ تعلل کردند و کمال کامیابی‌نیا هم بلافاصله توپ را با نوک پا گل کرد.

با مصدومیت کاپیتان اسپانیایی تیم گوآ، حریف هندی پرسپولیس انگیزه خود را برای حمله و تغییر نتیجه از دست داده و پرسپولیس نیز که با این برد صعود خود را تقریبا مسجل کرده با آرامش بیشتری دنبال می‌کند.

در دقیقه 72 هم ضربه کاشته پرسپولیس روی دروازه گوآ با ضربه سر مهدی‌خانی به دیرک عمودی دروازه حریف هندی برخورد کرد.

بازی در 15 دقیقه پایانی در شرایطی ادامه یافت که دو تیم انرژی زیادی مصرف نکردند. پرسپولیس به هر حال برای دو بازی بعدی خود نیاز به انرژی کافی دارد و گوآ نیز چندان میلی برای گلزنی نداشت و بازی‌های بعدی هم تاثیری برای آنها نخواهد داشت.

شاید به همین خاطر بود گوآ 4 گل دریافت کرد و بیشتر شبیه گوام بود که در برابر تیم ملی زیاد گل خورد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: