تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

یک روزنامه صهیونیستی با اشاره به اینکه سازمان جاسوسی موساد پشت حادثه تاسیسات نطنز قرار دارد، مدعی شد که حمله به این سایت از مدت‌ها پیش از مذاکرات هسته‌ای در وین برنامه ریزی شده بود.

کد خبر: ۸۶۱۰۳
۱۹:۰۰ - ۲۳ فروردين ۱۴۰۰

اورشلیم پست: حمله نطنز مدت‌ها پیش از مذاکرات وین برنامه‌ریزی شده بود

دیدارنیوز - روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست پس از حادثه اخیر در تاسیاست غنی سازی نطنز چند گزارش درباره جزئیات این حمله و عاملان آن منتشر کرده است.

این روزنامه در گزارشی نوشت: حمله به تأسیسات هسته‌ای نطنز در ایران مدت‌ها قبل از مذاکرات وین میان ایران و طرف‌های توافق هسته‌ای برنامه ریزی شده بود. هرچند کاملاً محتمل است که زمانبندی دقیق این حمله  که به طور گسترده‌ای به عنوان یک حمله فیزیکی یا سایبری به اسرائیل نسبت داده می‌شود، در نهایت دادن چراغ سبز برای وادار کردن جمهوری اسلامی به عقب گرد در میز مذاکره باشد.

در ادامه این گزارش آمده است: هنگام برنامه‌ریزی برای این عملیات، هنوز مشخص نبود که دقیقا چه زمانی ایالات متحده و ایران درباره بازگشت به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ مذاکرات جدی خواهند داشت. البته مدت زیادی بود که جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده اعلام کرده بود که قصد بازگشت به برجام را دارد. همچنین اینکه یک عملیات فیزیکی باشد یا سایبری می‌تواند بر مدت زمان برنامه ریزی برای آن تأثیر بگذارد، زیرا اختلافات زیادی از نظر تعداد افراد عامل برای یک حمله فیزیکی وجود دارد.

اورشلیم پست در گزارشی دیگر صراحتا آورده است که بر اساس اطلاعات به دست آمده و اظهارات مقامات اسرائیل، سازمان جاسوسی موساد پشت حمله به تاسیسات نطنز قرار دارد.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز از کابینه امنیتی خود خواسته است تا برای اولین بار طی دو ماه گذشته، در شرایط افزایش تنش‌ها با تهران یک شنبه آینده درباره ایران گفتگو کنند.                                                                                                                                                                          
این روزنامه افزود: رسانه‌های اسرائیلی به نقل از منابع اطلاعاتی غربی گزارش داده‌اند که حمله به نطنز کار موساد بوده است. حادثه‌ای که مقامات ایران آن را اقدامی تروریستی خوانده‌اند.

علاوه براین، رئیس ارتش اسرائیل در اظهارات خود درباره حادثه روز یک شنبه در نیروگاه نطنز، نقش احتمالی اسرائیل در این حمله را تائید کرده است.

وی تنها چند ساعت پس از آنکه مقامات ایران این حادثه را گزارش دادند در یک مراسم یادبود برای سربازان صهیونیستی گفت: عملیات‌ها در سراسر خاورمیانه از چشم دشمنان پنهان نمی‌ماند. آن‌ها ما را زیر نظر دارند، توانایی‌های ما را می‌بینند و با دقت گام‌های بعدی خود را بررسی می‌کنند.

دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاکنون هیچ اظهار نظری درباره این گزارش‌ها نکرده است، اما بنیامین نتانیاهو روز یکشنبه در سخنرانی اش به مناسبت سالگرد تاسیس رژیم جعلی اسرائیل گفت: مبارزه با ایران، با هسته‌ای شدن آن، با نیرو‌های نیابتی آن و مسلح شدن آن یک ماموریت بسیار بزرگ است. هیچ اطمینانی نیست که وضعیت فردا مانند امروز باشد.

این اظهارات نتانیاهو در شرایطی مطرح شده است که ایران و سایر طرف‌های توافق هسته‌ای در حال رایزنی در وین برای احیای برجام و بازگشت آمریکا به این توافق، رفع تحریم‌های ایران و همچنین توقف اقدامات هسته‌ای اخیر تهران هستند.
بامداد یکشنبه حادثه‌ای در بخشی از شبکه توزیع برق مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن (نطنز) رخ داد که علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی درباره این حادثه گفت: اقدامی که علیه مرکز غنی سازی طنز انجام شد، نشان دهنده شکست مخالفان پیشرفت‌های صنعتی و سیاسی کشور برای جلوگیری از توسعه چشم گیر صنعت هسته‌ای از یک سو و مذاکرات موفق برای رفع تحریم‌های ظالمانه است.

صالحی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن این حرکت مذبوحانه و تاکید بر ضرورت برخورد جامعه بین المللی و آژانس بین المللی انرژی اتمی با تروریسم هسته ای، حق خود را برای اقدام علیه عاملان و آمران و مباشران این اقدام را محفوظ می‌دارد.

همچنین سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان با تأکید بر اینکه آنچه که در نطنز اتفاق افتاد، نمی‌تواند صنعت هسته‌ای کشور را به عقب برگرداند، اظهار داشت: اتفاق ناگواری در نطنز رخ داد و بار‌ها رژیم صهیونیستی از قبل درباره این مسائل صحبت می‌کرد و این روز‌ها نیز از منابع متعدد شنیده می‌شود که تأیید می‌کنند این رژیم پشت این داستان بوده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: