تیتر امروز

قاضی زاده هاشمی؛ توسعه برند شخصی با آگاهی از شرایط انتخابات!
دیدار ۱۴۰۰؛ گفتگو با رسول بابایی متخصص کمپین‌های انتخاباتی و برندینگ سیاسی

قاضی زاده هاشمی؛ توسعه برند شخصی با آگاهی از شرایط انتخابات!

در سلسله برنامه‌های دیدار ۱۴۰۰ رسول شکوهی در گفتگو با رسول بابایی متخصص برندینگ و کمپین سیاسی، هر بار به یک نامزد احتمالی می‌پردازند. برنامه دوازدهم به برند سیاسی امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی پرداخته...

سخنگوی سازمان ملل با استقبال از آغاز رایزنی‌ها درباره توافق هسته‌ای گفت که این، گام نخست در مسیری صحیح است.

کد خبر: ۸۵۳۹۵
۱۰:۱۸ - ۱۸ فروردين ۱۴۰۰

استقبال سازمان ملل از برگزاری نشست درباره توافق هسته‌ای

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل درباره واکنش دبیرکل این سازمان به دیدارهای کمیسیون مشترک برجام که این روزها در پایتخت اتریش در حال برگزاری است، گفت: ما از تمام تلاش های طرف های برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) برای انجام یک گفت وگوی سازنده حمایت می کنیم.

وی ادامه داد: امیدواریم که برگزاری این نشست ها اولین گامی باشد که در مسیری درست برداشته می شود. سازمان ملل از برجام حمایت می کند. برجام یک توافق چند جانبه مهم است که امیدواریم به مسیر خود بازگردد.

دور اول گفت وگوها میان ایران و ۱+۴ در قالب کمیسیون مشترک با هدف رفع موانع اجرای برجام و برداشته شدن تحریم های ایران روز گذشته در وین برگزار شد که به گفته معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا سازنده بوده است.

انریکه مورا، رئیس نشست کمیسیون مشترک برجام و معاون مسئول سیاست خارجی اروپا روز سه‌شنبه(۱۷ فروردین) در توییتی نوشت: نشست کمیسیون مشترک، سازنده بود. همت و همبستگی برای رسیدن به یک روند دیپلماتیک مشترک با دو گروه تخصصی در خصوص اجرای برجام و برداشته شدن‌ تحریم‌ها وجود دارد. به عنوان هماهنگ‌کننده در وین تماس‌های جداگانه با طرفین مربوطه از جمله آمریکا را افزایش خواهم داد.

همچنین عباس عراقچی معاون وزیر امورخارجه کشورمان که به عنوان مذاکره کننده ایران در این رایزنی ها حضور دارد در این نشست تاکید کرد که رفع تحریم های‌ آمریکا، اولین و ضروری ترین اقدام جهت احیای برجام می باشد و جمهوری  اسلامی آمادگی کامل دارد به محض رفع تحریم ها و پس از راستی آزمایی آن، اقدامات جبرانی هسته ای خود را متوقف نموده و به اجرای کامل برجام برگردد.

بنابر  این گزارش، طبق توافق صورت گرفته، دو نشست کارشناسی موازی میان اعضای کمیسیون مشترک برجام جهت انجام رایزنی های فنی در حوزه رفع تحریم و هسته‌ای تشکیل شد. این نشست های کارشناسی قرار است به بحث و رایزنی در خصوص جنبه‌های فنی و جزئیات مسائل مربوط به لغو تحریم ها و مسائل هسته ای بپردازند و نتیجه بحث های خود را به کمیسیون گزارش نمایند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: