تیتر امروز

گفتگو با لطف‌الله میثمی؛ چریک باهوش در محاصره!
تنگنا برنامه سوم- بخش اول

گفتگو با لطف‌الله میثمی؛ چریک باهوش در محاصره!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. لطف‌الله میثمی میهمان سومین برنامه تنگنا بوده است.

آزاده نامداری در یک دفتر مشق ۴۰ برگی برای دخترش جملاتی نوشته بود که چیزی شبیه به خداحافظی بود. در چند خط با او درددل کرده و گفته بود که از وضعیت زندگی‌اش راضی نیست. پس از آن درخصوص اموالش تعیین تکلیف کرده بود که شبیه به وصیت‌نامه بود.

کد خبر: ۸۴۸۶۶
۱۱:۵۶ - ۱۴ فروردين ۱۴۰۰

آخرین جزئیات مرگ آزاده نامداری

دیدارنیوز - در بین همه حوادثی که در نوروز امسال در پایتخت رخ داد، مرگ دردناک آزاده نامداری، مجری سابق صدا ‌و ‌سیما افکار عمومی را به‌شدت تحت‌الشعاع قرار داد؛ حادثه‌ای که مردم زیادی را در شوک فرو برد و با حواشی زیادی همراه شد. این گزارش آخرین جزئیات از ماجرای مرگ این مجری معروف و مرور جنایاتی است که در تعطیلات نوروز امسال رخ داد.

محمد شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی تهران درخصوص جزئیات این حادثه می‌گوید: ساعت ۱۹:۳۰ هفتم فروردین‌ماه بود که گزارش مرگ آزاده نامداری اعلام شد و با توجه به حساسیت موضوع شخصا به همراه قاضی حبیب‌الله صادقی، بازپرس ویژه قتل و اکیپ تشخیص هویت و کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران در محل حادثه که آپارتمانی در طبقه هفتم برجی در خیابان مهستان شهرک غرب بود، حاضر شدیم.  جسد با لباس راحتی و خانگی بود و نکته‌ای که حائز اهمیت بود، این بود که خانه خانم مجری کاملا تمیز و مرتب بود.

وقتی ما در صحنه حاضر شدیم، پدر متوفی هم حضور داشت. آنها از مرگ دخترشان به‌شدت شوکه و متاثر بودند. با انجام تحقیقاتی که از مادر متوفی انجام دادیم، وی گفت که تصور می‌کرده دخترش با داماد و نوه‌شان به سفر رفته باشند، چراکه همسر خانم نامداری برای دیدن مادربزرگش راهی شمال شده بود. این درحالی بود که همسر خانم نامداری که همراه دخترشان در سفر بود نیز تصور می‌کرد که او در منزل پدر و مادرش است. به همین دلیل تماسی بین آنها رد و بدل نشده بود به جز چند پیامک که شوهر وی از او خواسته به خانواده‌اش اطلاع بدهد که همراهشان به سفر نرفته است.

شهریاری درخصوص زمان مرگ خانم مجری می‌گوید: پزشکی قانونی زمان مرگ متوفی را بین ۳۰ تا ۴۰ ساعت قبل از پیداشدن جسدش تخمین زد و این درحالی بود که هیچ‌گونه آثار ضرب و جرح روی بدن وی دیده نمی‌شد. از سوی دیگر وی بعد از رفتن همسر و دختر خردسالش به سفر، در خانه تنها بوده و بررسی‌ها حکایت از این داشت که در این مدت هیچ‌کس وارد آپارتمان آنها نشده است. 

سرپرست دادسرای جنایی تهران ادامه می‌دهد: با انجام تحقیقات بیشتر دست‌نوشته‌ای از خانم نامداری کشف شد که خطاب به دختر خردسالش نوشته شده بود. وی در یک دفتر مشق ۴۰ برگی برای دخترش جملاتی نوشته بود که چیزی شبیه به خداحافظی بود. البته در چند خط با او درددل کرده و گفته بود که از وضعیت زندگی‌اش راضی نیست. پس از آن درخصوص اموالش تعیین تکلیف کرده بود که شبیه به وصیت‌نامه بود. پیداشدن این دفتر فرضیه خودکشی را قوت بخشید. چراکه متخصصان پزشکی قانونی نیز پس از معاینه اولیه جسد اعلام کردند که احتمالا وی به‌دلیل مسمومیت دارویی جان باخته است. با این حال، جسد برای انجام آزمایشات سم‌شناسی و علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی انتقال داده شد.

در ادامه تحقیقات مشخص شد که خانم نامداری قرص‌های ضدافسردگی و اعصاب و روان مصرف می‌کرده است که روز حادثه بخشی از این داروها در خانه وی کشف شد. حتی نسخه پزشکی نیز پیدا و این فرضیه مطرح شد که خانم نامداری عمدا اقدام به مصرف بیش از حد داروها کرده است. شهریاری درخصوص شایعات مطرح‌شده در فضای مجازی نیز می‌گوید:

من و همکارانم و ماموران، از ساعت۲۰ که به محل حادثه رسیدیم تا ساعت یک بامداد یعنی حدود ۵ ساعت به‌صورت دقیق صحنه جرم را بررسی کردیم. هیچ نشانه‌ای از جنایت یا اینکه متوفی باردار بوده یا اینکه تهدید می‌شده وجود نداشت. حتی با انجام کالبدشکافی نیز موضوع بارداری خانم نامداری منتفی شد. وی درباره شایعات مطرح‌شده درباره اختلاف خانوادگی متوفی نیز می‌گوید: پدر و مادر خانم نامداری روابط متوفی و شوهرش را خوب توصیف کردند و گفتند که آنها هیچ اختلافی با هم نداشتند و زندگی آرامی داشتند. ضمن اینکه بررسی آخرین پیامک‌های رد و بدل شده بین متوفی و شوهرش نیز نشان می‌دهد که آنها هرچند اختلافات کوچک و معمولی داشته‌اند اما در آخرین روزها رابطه صمیمانه‌ای داشته‌اند.

منبع: همشهری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
مهدی پاکدل
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
0
0
میشه بگید چرا خوده شوهره به خانواده همسرش خبر نداده که آزاده تنهاست و اصرار داشته خوده آزاده به اونا خبر بده؟؟؟ رفتار شوهره مشکوکه! مگه ممکنه 30-40 ساعت دخترش نخواسته باشه با مامانش صحبت کنه و از هم بیخبر باشن؟؟؟ شوهرش نباید در این 30-40 ساعت یه زنگ به همسرش زده باشه ؟؟؟ و فقط به ارسال چند تا پیام خودکشی نیاز به حال خیلی پریشان داره و معمولا قبلش طرف با خویشاوندان درجه اولش حتی غیر مستقیم خداحافظی میکنه این درحالیه که آزاده هیچ ارتباطی با پدر و مادر و حتی دخترش نداشته. من خوردن بیش از حد دارو رو رد نمیکنم ولی احتمال میدم این کار توسط شوهر آزاده قبل از رفتن به سفر انجام شده باشه و آزاده بیخبر از همه جا با خوردن داروها ( که ممکنه در آب حل شده باشه) در حالت کاملا عادی از دنیا رفته. اصلا زمان رفتن شوهرش کی بوده؟ دقیقا کی از منزل خارج شده؟ و فاصله زمانی از وقتی شوهرش خارج شده تا مرگ آزاده چقدر بوده؟
اینا سوالائی است که پلیس باید براش پاسخ های قابل قبولی پیدا کنه و همه چی رو به خوده آزاده محدود نکنه
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
0
0
به نظرم مقصر حادثه می تونه روانپزشک ایشان بوده باشه. برخی از داروهای روانپزشکی عوارضی مثل تمایل به خودکشی ایجاد می کنند و روانپزشک باید مراقب این مسئله می بوده و گوشزدهای لازم را به وی و همسرش می کرده است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
0
0
مردم هم خرند و شما هرچه اراجیف به ذهن تان میرسد بگوئید و بنویسید
فیلم بارداری ایشون رو مردم ندیدند
رفته کجا توله بترکاند خدا داند وبس
چین هم اشانتیون قرار داد بلعیدن ایران را باید به شما و خانم آزاده نامداری بدهد
اگر از زندگی راضی بوده و مشاجرات عادی کوچک داشتند پس آزاده نامداری دیوانه و روان پریش بوده که خودکشی کرده
در ضمن اگر کسی وصیتنامه بهنگام خودکشی می‌نویسد کنار جسدش میافتاد و در نظر اول به چشم پدر و مادر و کارشناس و خبرنگاران میخورد نه اینکه امورات چند وقت قبل بنویسید و پنهان کند حتی چند خط آخر هم و کنار جسدش مینویسد