تیتر امروز

عجایب فدراسیونی که قرار است چابک شود

امروز ۱۰ فروردین ۱۴۰۰،درست یک ماه از حضور شهاب الدین عزیزی خادم در سمت ریاست فدراسیون فوتبال گذشت.

کد خبر: ۸۴۶۴۳
۱۳:۴۷ - ۱۰ فروردين ۱۴۰۰
آقای شهاب‌الدین عزیزی خادم به این ابهامات پاسخ دهید
 
دیدارنیوز - یک ماه پیش در چنین روزی رئیس جدید فدراسیون فوتبال برگزیده شد تا فوتبال سکاندار خود را پس از حدود ۱۴ ماه بشناسد‌.

این در حالی است که شهاب الدین  به رغم تاکید بر شعار شفافیت و پاسخگویی در کمپین انتخاباتی در یک ماه اخیر به پرسش ها پاسخ نداده و بر این اساس برخی سوالات موجود در افکار عمومی در ادامه مطرح می شود.هرچند پرسش های دیگری هم از وی وجود دارد که در مقاطع آتی طرح خواهد شد‌.

به این امید که عزیزی خادم در آینده در مسیر پاسخگویی به رسانه ها باشد.

۱_چرا خبر انتصاب سرپرست نائب رئیسی اول فدراسیون (حمیدرضا مهرعلی) در سایت رسمی فدراسیون دیده نمی‌شود و ایضا نام وی در جمع اعضا هیات رئیسه در صفحه اختصاصی آن در سایت وجود ندارد؟ نکته دیگر اینکه آیا حیدر بهاروند، با حکم رسمی و مکتوب رئیس  سرپرست نائب رئیسی دوم فدراسیون شده است؟ اگر اینطور است چرا در جلسه آخر هیات رئیسه فدراسیون حضور نداشته و ضمنا خبر انتصابش هم در سایت فدراسیون وجود ندارد؟ از سوی دیگر، انتقاد صریح دکتر احسان قاضی زاده هاشمی در حضور رئیس فدراسیون فوتبال به حضور بهاروند آیا در این موضوع نقش داشته است؟

۲. آخرین وضعیت جلسه با رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا به کجا رسید؟ آیا به هر روی لغو احتمالی این جلسه و همچنین ابهام در جلسه با اینفانتینو در مسیر دیپلماسی ورزشی تعبیر می‌شود؟

۳_پس از درج خبر انتصاب طهمورث حیدری به عنوان رئیس کمیته استان‌های فدراسیون، دکتر احسان اصولی، دیگر عضو هیات رئیسه فدراسیون این خبر را تکذیب کرد و اظهار داشت وی به عنوان سرپرست منصوب شده است. با این وجود، خبر مربوط به انتصاب وی به عنوان رئیس کمیته استان‌های فدراسیون همچنان در سایت فدراسیون باقی مانده است. آیا پس از آن جلسه هیات رئیسه، جلسه دیگری برگزار شده که اعضا با انتصاب حیدری به عنوان رئیس موافقت کرده اند یا اساسا موافقت اعضا به صورت شفاهی اخذ شده است و یا که نه اصلا هنوز تایید اعضای هیات رئیسه فدراسیون اخذ نشده است؟

۴_آیا شهاب الدین عزیزی خادم از سمت عضویت موظف در هیات مدیره پتروشیمی امیرکبیر استعفا داد و از جرگه دو شغله‌ها خارج شد؟

۵_آیا برنامه جایگزینی برای تیم ملی فوتسال که قرار بود اردویش از ۵ فروردین ۹۹ آغاز شود، در نظر گرفته شده است؟ آیا در آینده فوتسال دوستان حسرت لغو اردو‌های اینچنینی را نخواهند خورد؟

۶_به دنبال کناره گیری محمد صادق درودگر از کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال، آیا تکلیف این کمیته روشن شده است یا رکن اقتصادی فدراسیون همچنان بدون سکاندار است؟
۷_با حضور دکتر احمدرضا براتی، رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون در جمع اعضا هیات رئیسه پیش بینی می‌شد از حضور وی که در کنفدراسیون فوتبال آسیا هم صاحب منصب است استفاده بیشتری در حوزه‌های حقوقی و حقوق بین الملل ورزشی خواهد شد. این در حالی است که وی اخیرا در کمال تعجب از موضوعی نظیر میزبانی ایران هم ابراز بی اطلاعی کرده است. پرسش این است که آیا در یک ماه اخیر فدراسیون از ظرفیت‌داخلی و بین المللی وی بهره‌مند شده است؟

۸_از آخرین اردوی تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان ایران ماه‌ها می‌گذرد. داود مهابادی از تیم ملی جوانان جدا شده و این تیم رسما به حال خود رها شده است. آیا هیچ برنامه‌ای برای تعیین تکلیف این تیم‌ها که با اقتدار به مرحله نهایی صعود کرده اند وجود ندارد؟ زمان به سرعت می‌گذرد و موعد مسابقات نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود.

۹_تکلیف کارگروه چابک سازی فوتبال به کجا رسید و ایا این کارگروه می‌تواند برای فصل آتی مسولیت خطیر برگزاری مسابقات را به باشگاه‌ها بدهد؟

۱۰_با توجه به اینکه در اظهارات انتخاباتی رئیس فدراسیون درباره مباحث شرط بندی و فساد در فوتبال مباحثی مطرح شده بود، در کمیته اخلاق چه اقداماتی برای مبارزه با این فساد آغاز شده است؟

۱۱_سرپرست دبیرکلی فدراسیون گفته بود پاداش بانوان فوتسالیست به صورت دو برابر در هفته آخر سال پرداخت خواهد شد. وعده جدید پرداخت چه زمانی خواهد بود؟

۱۲_با توجه به تاکید در زمینه تعیین مدیران فنی بین المللی، آیا تغییری در مدیریت کمیته فنی و توسعه فدراسیون به وجود خواهد آمد؟ موضوع استفاده از دکتر میرشاد ماجدی در این کمیته و انتخاب وی به عنوان تکنیکال دایرکتور به کجا رسید؟

۱۳_با توجه به اینکه فیفا در ماه‌های آتی موضوع  تصویب بند یک اساسنامه فدراسیون فوتبال را پیگیری خواهد کرد، آیا در این زمینه از طریق مجلس و دولت با توجه به  قوانین کشور اقدامی صورت گرفته است؟

۱۴_این شایعه که وزیر امورخارجه با رئیس فیفا و رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره میزبانی ایران نامه نگاری کرده صحت دارد؟ اگر آری پاسخ چه بوده و اگر خیر خروجی جلسه با دکتر ظریف اساسا چه بوده است.

۱۵_آیا انتخاب دو مربی جدید خارجی در کادر تیم ملی بزرگسالان و عقد قرارداد با آنان، در کمیته فنی و توسعه فدراسیون و سپس هیات رئیسه  مورد تایید قرار گرفته و فرآیند مربوطه طی شده و درباره رزومه و مباحث حقوقی قرارداد آنان تامل کافی صورت گرفته است؟

۱۶_آیا تعیین مبلغ ۲۵۰ میلیارد به عنوان بودجه سالیانه فدراسیون کارشناسی است؟ پرسش مهم‌تر اینکه در راستای تامین این رقم در یک ماه اخیر چه اتفاقی رخ داده و چه پروسه‌ای در این خصوص در پیش است؟

۱۷_از آنجا که مطابق گفته مسول دپارتمان تیم‌های ملی، رئیس فدراسیون مسولیت اول تا آخر تیم ملی بزرگسالان را برعهده دارد آیا دراگان اسکوچیچ، کادر فنی تیم ملی و بازیکنان از وضعیت موجود اردویی و پشتیبانی در آستانه رقابت‌های مقدماتی جام جهانی رضایت دارند؟ علاوه بر این سوال دیگر اینکه تکلیف سرپرست تیم ملی بزرگسالان به کجا رسید؟

۱۸_حمید رضا آصفی که گفته می‌شود از هیات مدیره استقلال کناره گیری کرده با چه سمتی در جلسه اخیر هیات رئیسه فدراسیون فوتبال شرکت کرده و آیا وی سمت و جایگاه سازمانی در فدراسیون دارد که گفته می‌شود مقرر است در سفر‌های آتی هم رئیس فدراسیون را همراهی کند؟

۱۹_با توجه به انتشار شایعاتی درباره هیات فوتبال استان تهران، آیا از نظر قانونی امکان تجدید انتخابات این هیات وجود دارد؟

۲۰_با توجه به تخصیص اتاق گروه مشاوران در ساختمان اداری فدراسیون در مرکز ملی فوتبال (اتاق سابق کمیته اخلاق)، ابلاغ این نفرات و نوع فعالیت آنان در ساختار چیست؟
منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: