تیتر امروز

شیرین هانتر: شانس احیای برجام ۵۰ درصد است
مصاحبه اختصاصی دیدار + فایل صوتی مصاحبه

شیرین هانتر: شانس احیای برجام ۵۰ درصد است

روند مذاکرات وین به کجا می‌رسد؟ آیا احیای برجام رقم می‌خورد یا خیر؟ راه حل زنده کردن برجام چیست؟ این سوالاتی است که دیدار از شیرین هانتر، استاد دانشگاه جورج تاون واشنگتن در آستانه دور جدید مذاکرات...
بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است
ترجمه اختصاصی دیدار از میزگرد رادیو ملی آمریکا

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است

رادیوی ملی آمریکا میزگرد کوتاهی در مورد رویکرد دولت باید به برجام برگزار کرده است. میزگردی که گزاره مشترک آن حیاتی بودن بازگشت به برجام برای استراتژی کلی سیاست خارجی دولت بایدن است.

در گزارش زیر ۵ ترفند برای کاهش مصرف بنزین خودرو آموزش می‌دهیم.

کد خبر: ۸۴۶۴۲
۱۳:۴۴ - ۱۰ فروردين ۱۴۰۰
۵ ترفند برای کاهش مصرف بنزین خودرو
 
دیدارنیوز - این روز‌ها بسیاری از ما ممکن است بر سر مصرف میزان بنزین و هزینه‌هایی که ممکن است برای ما ایجاد کند با مسائلی رو به رو شده ایم، میزان مصرف بنزین هر ماشینی بسته به حجم موتوری که دارد و یا مدل آن میتواند متفاوت باشد به همین دلیل باید گفت که ترفند‌هایی که در این گزارش معرفی میکنیم فقط به یک نوع خودرو یا گروهی از خودرو‌های خاص اختصاص ندارد و به طور عمومی برای همه ماشین‌هایی با مصرف بنزین به کار میرود.

۱ - ماشین را گرم کنیم
یکی از راه‌های کم کردن مصرف بنزین در واقع گرم کردن ماشین است. این کار یکی از رایج‌ترین کار‌هایی است که بسیاری از شما هم طبیعتا صبح‌های زود انجام میدهید. باید گفت که این کار لازم نیست به مدت زمان یک ربع و یا ۱۰ دیقه باشد. بلکه تنها با ۲ دقیقه کفایت میکند.

۲- شیشه‌ها بالا باشند
یکی دیگر از روش‌های معمول این است که وقتی با ماشین رانندگی میکنید تا حد امکان شیشه‌های خودرو پایین نباشند. دلیل این کار این است که هنگام رانندگی وقتی که شیشه‌ها پایین باشند باعث میشود که باد در داخل خودرو بپیچد و در نتیجه این عامل باعث ایجاد مقاومت خودرو در مقابل باد میشود که به نوبه خود باید ماشین شما انرژی بیشتری برای شکستن مقاونت باد مصرف کند. با بالا بودن شیشه‌ها، مقاومت ماشین شما در برابر باد کاهش میابد و به تبع آن مصرف بنزین نیز کم میشود.

۳ - باد لاستیک‌ها تنظیم باشد
تنظیم بودن باد لاستیک‌ها یکی از مهم‌ترین مواردی است که تاثیر بسزایی در میزان مصرف بنزین دارد. اگر میزان باد لاستیک‌ها کم باشد باعث میشود که میزان اصطکاک کاهش یابد که باعث حرکت راحت‌تر ماشین میشود.

۴- موتور باید تنظیم باشد
اگر موتور شما تنظیم نباشد، باعث میشود که مصرف بنزین بخاطر مشکلات موتور تا حدودی بیشتر شود.

۵- از پر کردن عقب ماشین با وسایل اضافه خودداری کنید
این کار اضافه وزنی را به ماشین وارد میکند که برای حرکت لازم است انرژی بیشتری نیز بسوزاند
 
منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: