تیتر امروز

بازگشت به برجام در یک قدم!
گفتگوی دیدار با محسن پاک آیین دیپلمات سابق

بازگشت به برجام در یک قدم!

سومین نشست هجدمین کمیسیون مشترک برجام برگزار شده است و هیات‌های مذاکره کننده به کشور‌های خود برای مشورت بازگشته‌اند. سوال اصلی این است که آینده برجام به کدام سمت می‌رود؟

کودک‌آزاری یکی از جرایمی بود که در صدر آسیب‌های اجتماعی همواره قرار داشته و هنوز قانون بازدارنده‌ای در رابطه با آن تدوین نشده است.

کد خبر: ۸۴۴۹۷
۱۳:۳۴ - ۰۷ فروردين ۱۴۰۰

ماجرای کودک‌آزار «گنبدی» چه بود؟

دیدارنیوز ـ عصر روز یکم فروردین خبری مبنی بر آزار و اذیت دو کودک هفت و هشت ساله توسط مردی ۵۵ ساله در یکی از روستا‌های گنبدکاووس منتشر شد که ۴۸ ساعت بعد از آن عده‌ای از مردم این شهرستان مقابل ساختمان دادگستری تجمع کردند و خواستار اشد مجازات برای خاطی شدند. این اعتراضات در ادامه همراه با خشونت بود و تعدادی از شرکت‌کنندگان با پرتاب سنگ به برخی اموال عمومی خسارت زدند.

به گزارش آرمان ملی، یک نگهبان سد گلستان به اتهام آزار و اذیت دو کودک توسط پلیس دستگیر شد. در این میان سردار آزمون که متولد شهرستان گنبد کاووس است، از جمله کسانی بود که در صفحه اینستاگرام خود با استفاده از هشتگ «نه به آزار جنسی» خواستار برخورد با تعرض صورت گرفته به دو کودک شد.

همچنین هادی حق‌شناس، استاندار گلستان، پنجم فروردین‌ماه به گنبدکاووس رفته بود، در رابطه با این حادثه تلخ گفت: «دستگاه قضائی در کوتاه‌ترین زمان ممکن حکم فرد خاطی را در این پرونده صادر خواهد کرد.» در این میان برخی از مقام‌های دولت و همچنین نماینده گنبد کاووس هم با تاکید بر رسیدگی در محیط بدون تنش مخالفت خود را با اعتراضات شهروندان ابراز کرده‌اند.

واکنش امام جمعه گنبد 

همچنین امام جمعه گنبدکاووس با اجتماعی دانستن حادثه چند روز پیش در یکی از روستا‌های این شهرستان و با تاکید بر ضرورت تحلیل اجتماعی این رخداد خاطرنشان کرد که این حادثه را نباید به مسائل قومیتی و امنیتی گره زد. آن‌طور که ایرنا گزارش داده، حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه گنبدکاووس اظهار کرد: که گره زدن این حادثه به مسائل قومی و امنیتی ظلم آشکار به خانواده کودکانی است که این اتفاق برای آن‌ها رخ داده و دستگاه قضائی باید با بررسی همه جوانب این مساله اجتماعی، مسببان آن‌را به‌شدت تنبیه کنند. خطیب جمعه گنبدکاووس ادامه داد: در ساعات اولیه حادثه گنبدکاووس هیچ نشانی از حساسیت نبود، اما بدخواهان و ضد انقلاب با سوء استفاده از عصبانیت عده‌ای از جوانان و نوجوانان و از طریق فضای مجازی به‌دنبال آسیب زدن به وحدت و اتحاد اقوام و مذاهب در این شهرستان بودند.پ

کودک‌آزاری همیشه در صدر 

این اتفاق یک جنبه دیگر نیز دارد و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، تعرضات جنسی به کودکان به دلیل ناآگاهی آن‌ها نسبت به این مسائل است. آموزش‌هایی که در سال‌های اخیر از سوی خانواده یک خط قرمز و از سوی آموزش و پرورش یک تابو بوده و همین امر به این موضوع دامن می‌زند. طی سالیان اخیر کودک‌آزاری یکی از جرایمی بود که در صدر آسیب‌های اجتماعی همواره قرار داشته و هنوز قانون بازدارنده‌ای در رابطه با آن تدوین نشده است. در خرداد ۹۹، عباس مسجدی آرانی، رئیس سازمان پزشکی قانونی، از افزایش ۱۲.۵درصدی کودک آزاری خبر داد و یکسال قبل، رضا جعفری، رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی، اعلام کرده بود «کودک‌آزاری در میان خشونت‌های خانگی در رتبه نخست قرار دارد.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: