جایگاه روحانیت و مجوز روانشناسی

جایگاه روحانیت و مجوز روانشناسی

اکنون که روحانیت معظم در نظر دارد به مباحث روانشناسی و مشاوره و احیانا در آینده به مباحث جامعه شناسی ورود کنند؛ باید به این سوال پاسخ داده شود که آیا این قشر محترم از علم روانشناسی و جامعه شناسی بهره برده‌اند؟ روحانیون در حوزه‌های علمیه چه اندازه با علم مشاوره و روانشناسی آشنا شده‌اند و یا با روانشناسی عمومی، روانشناسی رشد، روانشناسی پرورشی آشنایی دارند؟

بازداشت خریدار ۹ هزار میلیارد تومانی املاک با رمزارز حبابی

سردار وحید مجید، رئیس پلیس فتای فراجا در تشریح جزئیات کشف کلاهبرداری ۹ هزار و ۲۳۰ میلیارد تومانی در فضای مجازی گفت: در تحقیقات از فروشنده املاک، مشخص شد وی با شخصی که اهل و ساکن تهران است اقدام به معامله تعداد زیادی واحد مسکونی و تجاری در سطح شهرستان زنجان کرده و ثمن معامله از طریق بازکردن حساب خارجی و انتقال ارز دلار به کیف پول دیجیتال پرداخت شده است. در بررسی فنی کیف پول مورد ادعا، توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد ارز‌های نمایش داده شده در داخل کیف پول صوری، حباب و فاقد ارزش بوده و قابلیت تبدیل شدن به ارز‌های دیگر را ندارد.

ما همان َمردمیم

چند سالی است به سبب اختلاف سلیقه‌های سیاست‌مردان و عیان شدن آن در سطح جامعه، تحریم‌های قهری یکجانبه و شرایط سخت اقتصادی، گویی ناخواسته فرهنگ سیاه انگاری، نه در حد کشمکش‌های معمول سیاسی بلکه در وادی قضاوت مردم نسبت به یکدیگر، تاریخ و تمدن و عملکرد دولت‌ها و رویکرد‌های فرهنگی از دیربازِ تاریخ سرزمینمان تا‌کنون به‌گونه‌ای فزاینده خودنمایی می‌کند.

نگاه کلیشه‌ای به نگهداری حیوان خانگی؛ سبک غربی یا بخشی از زندگی ایرانی؟

تاریخ نشان می‌دهد که با زور هیچ چیزی درونی و پایدار نمی‌شود و یکی از این مسئله‌ها ناهم‌رأیی درباره نگهداری جانوران هم‌زیست خانگی و چگونگی این نگهداری است. کسی که به همسر و فرزندان خود ارج می‌نهد، حق زندگی و هم‌زیستی دیگر زیندگان را با کاهش آلایندگی و تنظیم بهتر مصرف و پیشگیری از ویرانگری رعایت می‌کند.