تیتر امروز

مذاکرات وین و شمارش معکوس برای آژانس

مذاکرات وین و شمارش معکوس برای آژانس

همزمان به نزدیک شدن به پایان مهلت زمانی توافق ایران و آژانس انرژی اتمی، مذاکرات برای احیای برجام سرعت گرفته است. طرفین اما محتاطند و معلوم نیست فردا در وین چه در انتظار برجام خواهد بود.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک تهران اعلام کرد: ۱۶۰ هکتار از بوستان‌های چهارگانه جنگلی در شمال پایتخت برای استفاده عمومی، بهره برداری می‌شود.

کد خبر: ۸۴۳۶۰
۱۴:۱۰ - ۰۳ فروردين ۱۴۰۰
۱۶۰ هکتار بوستان جنگلی در شمال تهران بهره برداری می‌شود
 
 
دیدارنیوز: به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، «مانی جعفریان» گفت: اسناد بهره برداری از ۱۶۰ هکتار از بوستان‌های چهارگانه جنگلی در شمال پایتخت با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران آماده شده که تاکنون اسناد بهره برداری از ۲ بوستان کهف الشهدا و رحمان آباد به امضا رسیده است و اسناد بوستان‌های آبک و گلابدره نیز به زودی امضا می‌شود.

وی افزود: توسعه و نگهداشت فضا‌های سبز شهری از اولویت‌های منطقه یک شهرداری تهران است و وضعیت نگهداشت شهر در این منطقه، رتبه نخست را در بین مناطق ۲۲ گانه پایتخت دارد.

جعفریان در خصوص اقدامات شهرداری این منطقه در راستای ثبت جهانی خیابان ولیعصر (عج) گفت: با تلاش حوزه‌های زیباسازی، فضای سبز، عمران و ترافیک منطقه یک نزدیک به ۹۰ درصد برنامه‌های مصوب همچون پاکسازی جداره ها، رنگ آمیزی، حذف موانع فیزیکی، بازسازی پیاده رو‌ها به انجام رسیده و تا ۲۰ فروردین کل کار تکمیل خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات اجرایی این معاونت در سال گذشته افزود: عملیات لوله گذاری پساب به میزان ۱۴ کیلومتر در ۴ ناحیه منطقه و ۳۰ کیلومتر لوله گذاری جهت آبرسانی فضای سبز به اتمام رسیده است و در طی سال گذشته هوشمندسازی چاه‌ها در پنج ناحیه انجام و پنج ناحیه باقیمانده در سال جاری به انجام خواهد رسید.

جعفریان در خصوص احداث پد هلی کوپتر عنوان کرد: در ۲ نقطه گلابدره و انتهای بلوار ارتش در شمال تهران این مکان در نظر گرفته شده که اولی آماده بهره برداری شده است و در مورد دومی، در حال گفتمان با ارتش هستیم.

معاون شهردار منطقه یک گفت: ۱۸۲ برج نوری در نقاط مختلف منطقه یک نصب و بازپیرایی ۲۰ بوستان منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای و احداث ۴ بوستان در مقیاس محله‌ای به انجام رسیده است.

جعفریان عنوان کرد: از بزرگراه ارتش و امام علی (ع) که به واسطه فعالیت‌های عمرانی به کارگاه تبدیل شده بود ۲ هزار کامیون مصالح مازاد، خاک و نخاله برداشت و پس از جدول گذاری، ۳ هزار اصله درخت که ۸۰ درصد آن‌ها روتبال است در آن‌ها کاشته شده است.

وی  در تشریح اقدامات منطقه یک در استقبال از بهار ۱۴۰۰ گفت: احداث فاز سوم رفیوژ سبز خیابان شریعتی با کاشت ۲۸۰ اصله درخت روتبال، ۴۲ پایه چراغ و ۸۰ اصله یاس هلندی و همچنین نصب ۸۰ فلاور باکس در بزرگراه صدر از اقدامات شاخص منطقه یک در استقبال از بهار است که طراوت و زیبایی کم نظیری را به معابر هدیه می‌کند.

معاون خدمات شهری منطقه یک به برنامه‌های آتی در این حوزه اشاره کرد و گفت: آب رسانی به ارتفاعات محلاتی تا توچال از برنامه‌هایی است که در صورت ابلاغ اعتبارات در دستور کار قرار خواهد گرفت و مناقصات مربوط به آن آغاز خواهد شد. رفع نواقص فضای سبز نواحی ۱۰گانه و تکمیل نورپردازی ارتفاعات جمشیدیه و محلاتی از دیگر برنامه‌های پیش رو است.

منطقه یک شهرداری تهران در منتهی‌الیه شمال شرقی پایتخت واقع شده‌است و شمالی‌ترین نقطه شهر به حساب می‌آید. این منطقه از شمال به رشته‌کوه البرز، از غرب به منطقه اوین، از جنوب به بزرگراه‌های پارک‌وی و آیت‌الله صدر محدود می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: