تیتر امروز

واردات واکسن توسط بخش خصوصی؛ هیاهو برای هیچ!
دیدار در گفتگو با رئیس انستیتو پاستور گزارش می‌دهد

واردات واکسن توسط بخش خصوصی؛ هیاهو برای هیچ!

روحانی دست بخش خصوصی را برای واردات واکسن کرونا باز گذاشته است؛ اما علیرضا بیگلری، رییس انستیتو پاستور در این باره می‌گوید: اصلا واکسنی در دنیا وجود ندارد که بخش خصوصی بتواند آن را بخرد!
مهرعلیزاده: ۱۶ سال است که در ایران سرمایه‌گذاری اساسی صورت نگرفته است / باید یارانه دهک‌های پایین چند برابر شود
گفتگوی تصویری اختصاصی دیدار با معاون رئیس جمهور دولت اصلاحات

مهرعلیزاده: ۱۶ سال است که در ایران سرمایه‌گذاری اساسی صورت نگرفته است / باید یارانه دهک‌های پایین چند برابر شود

گفتگو با محسن مهرعلیزاده در استودیوی دیدار بیشتر حول محور اقتصاد کلان ایران و مشکلات آن گذشت. مشکلاتی که مهرعلیزاده کمبود تولید و سرمایه‌گذاری را در راس آن‌ها می‌داند و برای رفع آن راه‌حل‌هایی...

در رقابت‌های اروپایی، لیورپول یک بار دیگر در خانه باخت. داربی مادرید میان دو تیم اتلیتکو و رئال به تساوی رسید.

کد خبر: ۸۳۵۱۳
۲۱:۵۳ - ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
لیورپول در آنفیلد ۶ تایی شد / داربی مادرید به کام بارسلونا خوش آمد
 
دیدارنیوز - بابک مجیدی: رقابت‌های معتبر اروپایی با چند دیدار پیگیری شد که نتایج آن را با هم مرور می‌کنیم:

انگلستان: لیورپول، زمینگیر در خانه/ نوار بردهای سیتی پاره شد
در لیگ برتر انگلستان، از عصر امروز لیورپول تیم بحران زده این فصل، در خانه میزبان تیم فولام که در رده ۱۸ قرار دارد بود و باز هم مطابق انتظار در آنفیلد ششمین باخت متوالی خود را متحمل شدند تا نشان دهند هیچ اثری از تیم فصل گذشته ندارند. شاگردان کلوپ در این دیدار می‌توانستند با ارائه بازی هجومی پیروزی خود را بعد از ۵ شکست به دست بیاورند، اما دفاع فولام و همچنین ترکیب جوان کلوپ در این دیدار کار را برای آنان سخت کرده بود. فولام هم با استفاده از سرعت بازیکنانی مثل لوکمان و کاوالیری به دنبال باز کردن دروازه آلیسون بود که در نهایت موفق شد در آخرین دقایق پایانی نیمه اول با توپ ربایی لمینا از محمد صلاح در محوطه جریمه لیورپول گل اول را دور از دستان بکر راهی دروازه کند. در نیمه دوم قرمز‌ها فشار زیادی روی دروازه حریف ایجاد کردند تا بتوانند گل تساوی را بزنند، اما دفاع چند لایه و منسجم فولام اجازه هیچ موقعیتی را به مهاجمان لیورپول نداد تا در نهایت این بازی با همان تک گل نیمه اول لمینا به پایان برسد. لیورپول هم با دو بازی بیشتر نسبت به استون ویلا و چلسی در رده هفتم قرار گرفت و حتی احتمال دارد تا رده نهم هم سقوط کند.  
 
لیورپول در آنفیلد ۶ تایی شد / داربی مادرید به کام بارسلونا خوش آمد

سیتی بالاخره باخت
در دیگر دیدار مهم لیگ برتر انگلستان، دربی شهر منچستر میان دو تیم منچسترسیتی و منچستریونایتد انجام شد که در این بازی منچستریونایتد موفق شد شاگردان گواردیولا را بعد از ۲۱ برد پیروزی متوالی شکست دهد و نوار پیروزی‌های همشهری را پاره کند. در این بازی شیاطین سرخ همان ابتدای بازی و در ثانیه ۳۵ با اشتباه مهلک و بچه‌گانه گابریل ژسوس صاحب پنالتی شدند و برنو فرناندز اولین شوت به سمت چارچوب قرمز‌ها را تبدیل به گل کرد. بعد از آن یونایتد مطلقا به دفاع رفت و کاملا نفس منچسترسیتی را گرفت تا اجازه هیچ موقعیتی به آن‌ها ندهد. در نیمه دوم منچستریونایتد بار دیگر موفق شد به گل دست پیدا کند. این بار لوک شاو مدافع چپ یونایتد با حرکت به سمت دروازه در حالی که هیچ یک از مدافعان سیتی به سمت اول نرفتند با یک و دو با رشفورد در محوطه جریمه یک شوت آرام و دور از دستان ادرسون گل دوم تیمش را زد تا شاگردان سولسشایر با اطمینان از پیروزی صرف دفاع در بازی شوند. مهاجمان سیتی هم که روز بدشان را سپری می‌کردند نتوانستند موقعیت زیادی را بر روی دروازه حریف ایجاد کنند و در نهایت این بازی با همان دو گل به سود منچستریونایتد تمام شد تا اولین شکست گواردیولا بعد از ۲۱ بازی پیروزی متوالی رقم بخورد. سیتی با این باخت در همان امتیاز ۶۵ باقی ماند و یونایتد هم به امتیاز ۵۴ رسید و اختلاف ۱۴ امتیازی را به ۱۱ امتیاز کاهش داد.  
 
لیورپول در آنفیلد ۶ تایی شد / داربی مادرید به کام بارسلونا خوش آمد

اسپانیا: تساوی دربی مادرید به نفع آبی اناری‌ها
در لالیگا اسپانیا، دو تیم اتلتیکو مادرید و رئال مادرید دو تیم همشهری به دیدار هم رفتند. شاگردان سیمئونه که این روز‌ها از دوران اوج خود در نیم فصل اول فاصله گرفتند در این بازی نیاز مبرمی به سه امتیاز بازی برای فرار از دست رئال و بارسلونا داشتند، اما در آخرین دقایق بازی با گلزنی بنزما از پیروزی محروم شدند. در این بازی ابتدا لوئیز سوارز اخراجی جنجالی بارسلونا در دقیقه ۱۴ با یک ضربه استادانه و تماشایی و با بیرون پای راست گل اول را وارد دروازه کورتوا کرد تا اتلتیکو از میهمان خود در واندامتروپولیتانو پیش بیوفتاد. رئال بعد از گل خورده برای جبران به پیش آمد، اما دفاع سخت و لایه لایه اتلتیکو فرصتی به رئالی‌ها نداد. البته در یک صحنه بدر محوطه جریمه توپ با دست مدافع اتلتیکو برخورد داشت که این صحنه توسط داوری ویدیویی پنالتی تشخیص داده نشد در نهایت در نیمه اول این بازی با همان تک گل سوارز به نفع اتلتیکو به پایان رسید.
 
لیورپول در آنفیلد ۶ تایی شد / داربی مادرید به کام بارسلونا خوش آمد
 
در نیمه دوم رئال تمام عناصر هجومی خود را به کار گرفت تا بتواند نتیجه را برگرداند. شاگردان سیمئونه هم با دفاع جانانه خود اجازه هیچ فرصتی به رئالی‌ها ندادند تا اینکه در آخرین دقیقه بازی و در دقیقه ۸۹ سرانجام مقاومت دفاع اتلتیکو شکست. کاسمیرو با پاس به بنزما در دهانه دروازه گل تساوی به ثمر نشست تا رئال حداقل امتیاز را از دربی مادرید دشت کند. رئال با این یک امتیاز ۵۴ امتیازی شد و اتلتیکو مادرید هم به امتیاز ۵۹ رسید تا اختلاف در صدر جدول با رده دوم به ۳ امتیاز کاهش پیدا کند.
 
لیورپول در آنفیلد ۶ تایی شد / داربی مادرید به کام بارسلونا خوش آمد
 
نتایج سایر رقابت‌ها: 

انگلستان: 
وست‌برومویچ ۰ - ۰ نیوکاسل

ایتالیا: 
رم  ۱ - ۰ جنوا
کروتونه  ۴ - ۲ تورینو
فیورنتینا  ۳ - ۳ پارما
میلان  ۲ -۰  هلاس  ورونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: