تیتر امروز

گفتگو با لطف‌الله میثمی؛ چریک باهوش در محاصره!
تنگنا برنامه سوم- بخش اول

گفتگو با لطف‌الله میثمی؛ چریک باهوش در محاصره!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. لطف‌الله میثمی میهمان سومین برنامه تنگنا بوده است.

یک میلیاردر ژاپنی در جستجوی هشت نفر از سراسر جهان است تا در اولین سفر خصوصی به اطراف ماه در سال ۲۰۲۳ میلادی به او ملحق شوند.

کد خبر: ۸۳۲۵۲
۱۳:۳۴ - ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

میلیاردر ژاپنی هشت نفر را به ماه می‌برد

 

دیدارنیوز ـ به گزارش پایگاه اینترنتی theverge، «یوساکو مائه‌زاوا» میلیاردر ژاپنی، در توییتی از مردم سراسر جهان دعوت کرد تا برای برنده شدن یک صندلی در راکت «استارشیپ» شرکت فضایی «اسپیس ایکس» ثبت نام کنند تا همراه او در سال ۲۰۲۳ به فضا بروند.
 
وی ابتدا تصمیم داشت هنرمندان را برای این سفر یک هفته‌ای که در سال ۲۰۲۳ میلادی انجام خواهد شد، دعوت کند. مائه‌زاوا ۴۵ ساله در توییتی اعلام کرد که تمام صندلی‌های این سفر را خریداری کرده است؛ بنابراین این گردش به دور ماه یک سفر خصوصی خواهد بود.
 
این کارآفرین ژاپنی افزود: طرح اولیه وی برای دعوت از هنرمندان «تکامل یافته» است چرا که به این باور رسیده که «هر فردی که کاری خلاقانه انجام دهد، می‌تواند یک هنرمند باشد».
 
وی می‌گوید: این پروژه به افراد بیشتری از سراسر جهان اجازه می‌دهد تا به این سفر بپیوندند. 
 
اولین مرحله درخواست برای شرکت در این سفر از ۱۴ مارس (۲۴ اسفند) آغاز می‌شود. این میلیاردر ژاپنی کل هزینه‌های سفر با موشک استارشیپ شرکت فضایی اسپیس ایکس را پرداخت خواهد کرد.
 
یوساکو مائه‌زاوا، بنیانگذار بزرگترین خرده فروشی آنلاین ژاپن است که دارایی او ۲ میلیارد دلار برآورد شده است.
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: