تیتر امروز

واردات واکسن توسط بخش خصوصی؛ هیاهو برای هیچ!
دیدار در گفتگو با رئیس انستیتو پاستور گزارش می‌دهد

واردات واکسن توسط بخش خصوصی؛ هیاهو برای هیچ!

روحانی دست بخش خصوصی را برای واردات واکسن کرونا باز گذاشته است؛ اما علیرضا بیگلری، رییس انستیتو پاستور در این باره می‌گوید: اصلا واکسنی در دنیا وجود ندارد که بخش خصوصی بتواند آن را بخرد!
مهرعلیزاده: ۱۶ سال است که در ایران سرمایه‌گذاری اساسی صورت نگرفته است / باید یارانه دهک‌های پایین چند برابر شود
گفتگوی تصویری اختصاصی دیدار با معاون رئیس جمهور دولت اصلاحات

مهرعلیزاده: ۱۶ سال است که در ایران سرمایه‌گذاری اساسی صورت نگرفته است / باید یارانه دهک‌های پایین چند برابر شود

گفتگو با محسن مهرعلیزاده در استودیوی دیدار بیشتر حول محور اقتصاد کلان ایران و مشکلات آن گذشت. مشکلاتی که مهرعلیزاده کمبود تولید و سرمایه‌گذاری را در راس آن‌ها می‌داند و برای رفع آن راه‌حل‌هایی...

جمعی از چهره‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی، در نامه‌ای به رئیس جمهوری، درخواست لغو انحلال جمعیت امام علی را دادند.

کد خبر: ۸۳۱۰۷
۱۲:۰۳ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

انحلال جمعیت امام علی

دیدارنیوز - جمعی از چهره‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی، در نامه‌ای به رئیس جمهوری، درخواست لغو انحلال جمعیت امام علی را دادند.
 
متن نامه به شرح زیر است:

 
به نام خداوند هستی بخش

جناب آقای دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
 
درخواست انحلال جمعیت امام علی (ع)، به عنوان یکی از خوشنام‌ترین، تأثیرگذارترین و شفاف‌ترین سازمان‌های مدنی تاریخ معاصر، آن هم در شرایطی که ایران ما بنابر آمار رسمی حدود بیست میلیون نفر حاشیه‌نشین دارد، عملی حیرت‌آور و افزودن بحرانی بر انبوه بحران‌های کشور است.

هیچ توضیح قانع‌کننده‌ای نیز درباره این اقدام دور از تدبیر و ناامید‌کننده ارائه داده نمی‌شود؛ کسی نمی‌گوید چرا یک نهاد مردمی که شفافیت مالی و عملکردی آن زبانزد است، باید منحل شود.

ما به عنوان بخشی از شهروندان جامعه مدنی نسبت به تخریب این سرمایه اجتماعی میهنمان معترضیم.
 
سرمایه‌ای که بیش از بیست سال عمر هزاران هزار تن از بهترین جوانانمان به پای جوانه زدن و ریشه گرفتن و قد کشیدنش هزینه شده و امروز زیر سایه بلندش، شش‌هزار کودک رنج‌دیده و صدها مادر سرپرست خانوار، اندکی از هُرم داغ کوره دردهای اجتماع، آسوده‌اند.

جمعیتی که در بیش از چهل نقطه پردرد کشورمان، خانه‌هایی پر از عشق و دانش و حمایت، برای کودکان و مادران برپا داشته و تمام اعضای آن داوطلبانه شب و روز خود را به پای این عزیزان گذاشته‌اند.

ما از سرمایه ارزشمندی به نام جمعیت امام علی دفاع می‌کنیم که علاوه بر نان، آب، غذا، سقف و آغوش مهر شدن برای آسیب دیدگان، صدای دادخواهی و محرومیت آنان را نیز به گوش مسئولان می‌رساند و روحیه مطالبه‌گری را در سرزمینی که به سکوت و انفعال و تماشا عادت کرده است، با تمام توان ترویج می‌کند.

ما مردم ایرانیم و این کارزار ماست برای حمایت از سازمان مردم‌نهادی که در سخت‌ترین لحظات بیست سال گذشته، با حفظ استقلال و پاکی و شفافیت خود، به خصوص در بحران‌ها کنار دردمندان و بی‌پناهان بوده است.

نگذاریم فردای ایرانمان، از نهادهای مدنی توانمندی که نه در حرف، که در عمل، تدریس عقلانیت و مهر و وطن‌دوستی و شرافت می‌کنند، تهی شود. این درخواست وزارت کشور را، نه قانونی، نه عقلانی و نه اخلاقی می‌دانیم. چراکه برای ما روشن است تخریب جمعیت امام علی به عنوان یکی از تکیه‌گاه‌های اندیشه و عشق این ملت، تنها به مصلحت دشمنان این آب و خاک است و بس.

شروع کارزار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
 
پایان کارزار: ۰۸ فروردین ۱۴۰۰
 
از طرف: عموم مردم

 
نویسندگان: لیلا ارشد، رخشان بنی‌اعتماد، شیوا دولت‌آبادی، پیام روشنفکر، سیامک زند رضوی، فیروزه صابر، افخم صباغ، فاطمه قاسم‌زاده، سعید دهقان، لیلی رشیدی
 
منبع: اعتماد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: