تیتر امروز

اپلیکیشنی که به تدریج  «شاد» شد

اپلیکیشنی که به تدریج «شاد» شد

آموزش از راه دور در ایام کرونا با اپلیکیشنی به نام شاد صورت گرفت. رسول شکوهی در یک سالگی شاد نگاهی دارد به کارایی این اپلیکیشن و جایگاه فعلی آن در عرصه آموزش کشور.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با بیان اینکه حتی یک روز هم مستمری مددجویان تحت پوشش بهزیستی عقب نیفتاده گفت: موفق شدیم حتی در انتهای امسال این مستمری را افزایش دهیم و ۲۰ درصد به میزان آن اضافه کنیم.

کد خبر: ۸۳۰۴۴
۱۲:۵۵ - ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

افزایش ۲۰ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی در ماه‌های پایانی سال

 

دیدارنیوز ـ امین شاهرخی در نشستی خبری با موضوع "فعالیت‌های بهزیستی در سال ۱۳۹۹ و "طرح پیشگیری از تنبلی چشم" بیان کرد: در این مجموعه از ۲۵۰ هزار مددجو شامل کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست، زنان سرپرست خانوار، معلولان چه در مراکز روزانه و چه در مراکز شبانه روزی، سالمندان و معتادان متجاهر و غیر متجاهر حمایت می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان تهران یادآور شد: طی یکسال گذشته علی رغم تمام مشکلات و تنگدستی‌هایی که در زمینه مسائل اقتصادی ایجاد شد، حتی یک روز هم مستمری مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی عقب نیفتاد و موفق شدیم حتی در انتهای سال این مستمری را افزایش داده و ۲۰ درصد به میزان آن اضافه کنیم.

شاهرخی در بخش دیگری از اظهارات خود بیان کرد: طی تماسی که پرویز فتاح، ریاست بنیاد مستضعفان داشتند رقمی را برای کمک به مددجویان تحت پوشش ما اعلام کردند که حدود ۵ میلیارد بود. این مبلغ را در قالب ۲۵۰ هزار تومان به عنوان کمک هزینه بهداشتی ایام کرونا به مددجویان دچار ضایعه نخاعی بستر گرای خود در اقصی نقاط کشور اختصاص دادیم و بلافاصله بعد از ورود این مبلغ به حساب سازمان، حساب این افراد شارژ شد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران بیان کرد: علاوه بر ۵ میلیاردی که در ابتدای کرونا به حساب بهزیستی واریز شد، بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان نیز از جانب بنیاد مستضعفان به حساب مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی واریز شده است.

وی بیان کرد: در حوزه اجتماعی نیز حدود ۱۰۶۰ مرکز داریم که دلیل عمده این تعداد، وجود مهد‌های کودک است که باتوجه به اتفاقات اخیر و واگذاری امور کودکان به وزارت آموزش و پرورش، قرار است واگذاری انجام شود، اما این اتفاق فعلا رخ نداده است.

به گفته وی، ۸۰۰ مهدکودک تحت نظر بهزیستی استان تهران هستند. همچنین حدود ۲۰۰ کلینیک مددکاری و ۶۰ مرکز به عنوان مراکزی که کودکان بی سرپرست و بدسرپرست را نگهداری می‌کنند نیز فعال هستند.

شاهرخی تصریح کرد: در حوزه توانبخشی حدود ۳۰۷ مرکز در سطح بهزیستی استان تهران فعالند که ۹۰ مرکز آن‌ها بیماران روانی مزمن را نگهداری می‌کنند. همچنین ۸۰ مرکز شبانه روزی نگهداری معلولان و حدود ۱۳۰ مرکز نیز خدمات روزانه ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به حوزه پیشگیری گفت: ۹۱۵ مرکز در حوزه پیشگیری فعالند که بخش عمده این مراکز، مشاوره‌ای هستند.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: