تیتر امروز

واردات واکسن توسط بخش خصوصی؛ هیاهو برای هیچ!
دیدار در گفتگو با رئیس انستیتو پاستور گزارش می‌دهد

واردات واکسن توسط بخش خصوصی؛ هیاهو برای هیچ!

روحانی دست بخش خصوصی را برای واردات واکسن کرونا باز گذاشته است؛ اما علیرضا بیگلری، رییس انستیتو پاستور در این باره می‌گوید: اصلا واکسنی در دنیا وجود ندارد که بخش خصوصی بتواند آن را بخرد!
مهرعلیزاده: ۱۶ سال است که در ایران سرمایه‌گذاری اساسی صورت نگرفته است / باید یارانه دهک‌های پایین چند برابر شود
گفتگوی تصویری اختصاصی دیدار با معاون رئیس جمهور دولت اصلاحات

مهرعلیزاده: ۱۶ سال است که در ایران سرمایه‌گذاری اساسی صورت نگرفته است / باید یارانه دهک‌های پایین چند برابر شود

گفتگو با محسن مهرعلیزاده در استودیوی دیدار بیشتر حول محور اقتصاد کلان ایران و مشکلات آن گذشت. مشکلاتی که مهرعلیزاده کمبود تولید و سرمایه‌گذاری را در راس آن‌ها می‌داند و برای رفع آن راه‌حل‌هایی...

وزیر خارجه روسیه تأکید کرد که شواهدی در اختیار دارند که نشان می‌دهد ایالات متحده قصد دارد به صورت دائمی به حضور غیرقانونی خود در سوریه ادامه دهد.

کد خبر: ۸۲۹۶۵
۱۴:۲۶ - ۰۹ اسفند ۱۳۹۹

لاوروف: آمریکا ظاهراً قصد دارد همیشه در سوریه بماند

 

دیدارنیوز ـ «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز گذشته (جمعه) تصریح کرد که مسکو شواهدی در اختیار دارد که نشان می‌دهد ایالات متحده قصد دارد به صورت دائمی نیرو‌های خود را در سوریه حفظ کند.

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی «اسپوتنیک»، وی با تأکید بر قصد مسکو برای گفتگو با واشنگتن در خصوص تصمیم ایالات متحده برای حضور دائمی در سوریه، گفت: «ما اخیراً اطلاعات متفاوتی از چندین منابع دریافت کرده‌ایم. ما در حال حاضر نمی‌توانیم این اطلاعات را تأیید کنیم و می‌خواهیم مستقیماً از آمریکایی‌ها این مسئله را سؤال کنیم».

وی ادامه داد: «ظاهراً، آن‌ها تصمیم گرفته‌اند که هرگز سوریه را ترک نکنند حتی اگر تا نقطه نابودی این کشور پیش رود».

وزیر خارجه روسیه همچنین در واکنش به حملات هوایی پنجشنبه شب گذشته ایالات متحده علیه نیرو‌های «الحشد الشعبی» در شرق سوریه گفت که آمریکا تنها دقایقی قبل از این حملات، به ارتش سوریه هشدار داد.

حضور آمریکا در سوریه غیرقانونی است

لاوروف در این خصوص گفت: «ارتش ما چهار تا پنج دقیقه قبل از موعد (حمله) هشدار دریافت کرد» و نمی‌توان این مسئله را نادیده گرفت که «ایالات متحده به صورت غیرقانونی و در تناقض با تمامی هنجار‌های قوانین بین‌المللی از جمله قطعنامه‌های شورای امنیت در خصوص آشتی در جمهوری عربی سوریه، در قلمرو سوریه حضور دارد».

این دیپلمات روس در ادامه با انتقاد از تلاش‌های واشنگتن برای اعمال فشار به کشور‌های دیگر به منظور جلوگیری از ارائه کمک‌های انساندوستانه به سوریه و تلاش برای مانع‌تراشی در مسیر بازسازی این کشور غرب آسیا گفت: «آن‌ها همچنان با کارت جدایی‌طلبی بازی می‌کنند. آن‌ها با استفاده از اهرم فشار خود به کشور‌های دیگر، همچنان هرگونه تدارکاتی را حتی اگر کمک‌های انساندوستانه باشد، مسدود می‌کنند... در عین حال، آن‌ها به صورت غیرقانونی از منابع هیدروکربن سوریه بهره‌برداری می‌کنند».

وزارت دفاع آمریکا بامداد جمعه اعلام کرد ارتش این کشور به دستور جو بایدن مواضع متعلق به گروه‌های مقاومت را در شرق سوریه بمباران کرده است.

پیش از تأیید این خبر توسط پنتاگون ابتدا خبرگزاری رویترز به نقل از دو مقام مطلع مدعی شد آمریکا به مواضعی که گفته می‌شود متعلق به نیرو‌های هم‌پیمان با ایران در سوریه بوده‌اند حمله کرده است.
 
منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: