تیتر امروز

گفتگو با لطف‌الله میثمی؛ چریک باهوش در محاصره!
تنگنا برنامه سوم- بخش اول

گفتگو با لطف‌الله میثمی؛ چریک باهوش در محاصره!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. لطف‌الله میثمی میهمان سومین برنامه تنگنا بوده است.
"اکولایزِر: گلِ تساوی" (۸)

شما در حال خواندن هشتمین شماره از "اکولایزِر: گلِ تساوی" هستید؛ "اکولایزِر: گلِ تساوی"، جایی برای پرداختن به اخبار و موضوعات مرتبط با فوتبال و فوتسال زنان است.

کد خبر: ۸۲۸۵۵
۱۹:۲۹ - ۰۷ اسفند ۱۳۹۹

دیدارنیوز ـ آزاده محمدیان: یکشنبه‌ گذشته، سوم اسفند، بازی‌های هفته دوم از مرحله‌ نهایی لیگ برتر فوتبال برگزار شد. رقابت‌های حساسِ ۴ تیم برتر فصل. ۴ تیم که هریک، مدعی قهرمانیند و تقابل‌هایشان در این هفته‌های پایانی، به زیبایی و کیفیت لیگ افزوده‌است؛ "شهرداری سیرجان"، "شهرداری بم"، "وچان کردستان" و "سپاهان اصفهان".


بر خلاف آن‌چه در فوتبال و فوتسال شهری مانند شیراز می‌گذرد و نتایج و اتفاقات ناامیدکننده برای هواداران تیم‌های شیرازی، کرمانی‌ها به درخشش خود در لیگ ادامه داده و حالا ۲ نماینده و ۲ مدعی قهرمانی در فصل جاری نیز دارند.


درخششی که بی‌شک، بدون حضور ستارگانی هم‌چون "زهرا علیزاده"، "افسانه چترنور" و "شبنم بهشت" در ترکیب تیم "شهرداری سیرجان" و حضور مربیانی خبره و کاربلد هم‌چون "مرضیه جعفری" در "شهرداری بم" و "مریم جهان‌نجاتی" در تیم "شهرداری سیرجان"، میسر نبوده و نیست.


تیم شهرداری بم، روز شنبه نهم اسفند و در هفته‌ی سوم از مرحله‌ی دوم و نهاییِ رقابت‌ها، باید به مصاف شهرداری سیرجانی برود که در فصل جاری، بسیار قدرتمند ظاهر شده و عملکردی چشمگیر داشته‌است.


"شهرداری سیرجان"، ۱۱ بازی از ۱۲ بازیِ انجام‌شده‌ خود در این فصل را با بُرد پشت سر گذاشته و تنها ۱ مساوی از خود به جای گذاشته‌است. تیم بدون باختی که حالا و پس از پیروزیِ پرگلِ هفته‌ی گذشته برابر سپاهان، با روحیه‌ای بالاتر از گذشته، راهیِ دربی کرمان خواهد شد. با بازیکنانی باانگیزه و تشنه‌ گلزنی. از جمله، "افسانه چترنور" که تا به اینجای فصل، با به ثمررساندن ۲۱ گل، صدرنشین جدول گلزنان لیگ است و رقابتی تنگاتنگ با "زهرا قنبری"، بازیکن ۱۹ گُله‌ تیم "وچان کردستان" بر سر تصاحب عنوان خانم گلیِ این فصل دارد.


اما در سوی دیگر، تیمی قرار دارد که با ۷ قهرمانی و ۱ نایب قهرمانی، دارنده‌ی عنوان پرافتخارترین تیم لیگ برتر فوتبال زنان است؛


"شهرداری بم"؛ تیمی که به عنوان صدرنشین گروه یک به مرحله‌ نهایی صعود کرده و در پایان هفته‌ دوم از این مرحله، با ۲ امتیاز کمتر از "شهرداری سیرجان"، در جایگاه دوم جدول قرار گرفته‌است.


با این حساب، دربیِ پیشِ رو، فرصتی برای تصاحب دوباره‌ی صدر جدول توسط بمی‌هاست و از این جهت نیز حائز اهمیت است.


داور؛ پنهان میان بازیکنان!

دیدار هفته‌ گذشته‌ی تیم‌های "سپاهان اصفهان" و "شهرداری سیرجان"، با حاشیه‌هایی همراه بود؛
"سپاهان" در این بازی، متحمل شکست سنگینی شد و ۶ بر ۲ بازی را به "شهرداری سیرجان" واگذار کرد. باختی که از نظر سپاهانی‌ها و بسیاری دیگر، ناعادلانه بود و اعتراض‌های زیادی را نیز به همراه داشت.


در اتفاقی عجیب، لباس داورِ این بازی، همرنگ لباس بازیکنان سپاهان، مشکی بود. موضوعی که می‌توانست سبب لغوشدن این دیدار شود، مورد بی‌توجهی مسئولین برگزاری رقابت قرار گرفت.


"مهناز امیرشقاقی"، سرمربی تیم "سپاهان اصفهان"، پس از این بازی، اعتراض خود به این موضوع را اعلام کرد و گفت: «ما از اول بازی گفتیم که داور لباسش را عوض کند. ۲۵ دقیقه‌ی اول بازی، بچه‌های ما فکر می‌کردند که داور هم‌تیمی‌مان است. ۳ گلِ اولی هم که خوردیم، به همین دلیل بود که داور، مشکی پوشیده‌بود.»


در مقابل، اعضای تیم "شهرداری سیرجان"، نظرات ضد و نقیضی در خصوص این مسئله داشتند.
از طرفی، "مریم جهان‌نجاتی"، سرمربی این تیم، در اظهار نظری پس از بازی، این اشتباه را دلیل برخی از یارگیری‌های غلط بازیکنانش دانست.


در حالی که، "مستوره یزدانی"، سرپرست "شهرداری سیرجان"، واکنش دیگری به این موارد داشت و در خصوص سخنان سرمربی سپاهان گفت: «در دنیای حرفه‌ای، زدن چنین حرف‌هایی خنده‌دار است. در دوازده مسابقه‌ای که در لیگ انجام دادیم، بازیکنانمان بهترین کیفیت را ارائه دادند و تنها تیم بدون باخت لیگ هستیم. دوباره حاضریم در زمین سپاهان با هر رنگ لباسی که سپاهانی‌ها می‌گویند، بازی کنیم.».


اما نکته‌ اصلی که خانم یزدانی گویا به آن بی‌توجه بوده‌اند، زیر پا گذاشته‌شدن قوانین و اصول بدیهی برگزاری یک مسابقه‌ فوتبال، از سوی مسئولین برگزاری بازی مذکور است.
چرا باید یک رقابت، بدون رسیدگی به چنین خطای آشکاری برگزار شود؟
اگر لیگ فوتبال زنان، پخش تلویزیونی می‌داشت، باز هم به این سادگی، چنین اشتباهات و سهل‌انگاری‌هایی رخ می‌داد؟
به خصوص در مرحله‌ی نهایی و اوج حساسیت لیگ!


محروم‌بودن ورزش زنان از پخش تلویزیونی، تبعات متعددی دارد و به ۱ یا ۲ مورد، ختم نمی‌شود. تا زمانی که ورزش زنان دیده نشود، به چالش کشیده نخواهد شد و ایراد‌ها و کاستی‌هایش نیز زیر ذره‌بین نخواهد رفت؛ به این ترتیب، باید هر روز منتظر اتفاقات و اشتباهات عجیب تازه‌ای در برگزاری رقابت‌ها و حواشی‌اش باشیم.دستور از «بالا»!


در دیداری دیگر از هفته‌ی دوم مرحله‌ی نهایی لیگ برتر فوتبال، روز یکشنبه سوم اسفند، دو تیم "وچان کردستان" و "شهرداری بم" با یکدیگر به رقابت پرداختند.


باشگاه "وچان کردستان" که پیش از آن قصد داشت این دیدار را از طریق صفحه‌ی اینستاگرم خود، به صورت زنده پخش کند، در پایان نیمه‌ نخست این بازی، با گذاشتن یک استوری در این صفحه، اعلام کرد:
«اجازه‌ی پخش بازی از طریق لایو صفحه‌ اینستاگرام، به باشگاه وچان داده‌نشد!»


نتایج هفته‌ دوم از مرحله‌ی نهایی لیگ برتر فوتبال

یکشنبه ۳ اسفند

"وچان کردستان" (۰) – "شهرداری بم" (۰)
"سپاهان اصفهان" (۲) – "شهرداری سیرجان" (۶)
جدول لیگ برتر فوتبال در پایان هفته‌ی دوم از مرحله‌ی نهایی

۱-"شهرداری سیرجان" (۶ امتیاز)
۲-"شهرداری بم" (۴ امتیاز)
۳-"وچان کردستان" (۱ امتیاز)
۴-"سپاهان اصفهان" (۰ امتیاز)

جدول گلزنان لیگ برتر فوتبال تا پایان هفته‌ دوم از مرحله‌ نهایی

۱-"افسانه چترنور" (۲۱ گل)
۲-"زهرا قنبری" (۱۹ گل)
۳-"شبنم بهشت" (۱۳ گل)

برنامه‌ دیدار‌های هفته‌ی سوم از مرحله‌ی نهایی لیگ برتر فوتبال؛ شنبه ۹ اسفند، ساعت ۱۳
"شهرداری بم" – "شهرداری سیرجان"
"سپاهان اصفهان" – "وچان کردستان"

نتایج هفته‌ ششم لیگ برتر فوتسال؛ جمعه ۱ اسفند

گروه یک:
"سایپا تهران" (۳) – "پویندگان فجر شیراز" (۰)
(تیم پویندگان، از شرکت در این بازی انصراف داد.)
"هیأت فوتبال رودان" (۴) – "شهروند ساری" (۴)
"نامی‌نو اصفهان" (۱) – "مس کرمان" (۰)
گروه دو:
"هیأت فوتبال خراسان رضوی" (۵) – "پارس‌آرا شیراز" (۰)
"مس رفسنجان" (۱۴) – "کیمیای اسفراین" (۰)
"رهیاب تهران" (۱) – "پالایش نفت آبادان" (۱)

جدول لیگ برتر فوتسال در پایان هفته‌ ششم

گروه یک:
۱-"شرکت ملی حفاری ایران" (۱۵ امتیاز)
۲-"سایپا تهران" (۱۲ امتیاز)
۳-"نامی‌نو اصفهان" (۹ امتیاز)
۴-"هیأت فوتبال رودان" (۷ امتیاز)
۵-"مس کرمان" (۶ امتیاز)
۶-"شهروند ساری" (۲ امتیاز)
۷-"پویندگان فجر شیراز" (۱ امتیاز)
گروه دو:
۱-"هیأت فوتبال خراسان رضوی" (۱۵ امتیاز)
۲-"پالایش نفت آبادان" (۱۳ امتیاز)
۳-"مس رفسنجان" (۹ امتیاز)
۴-"رهیاب تهران" (۷ امتیاز)
۵-"پارس‌آرا شیراز" (۶ امتیاز)
۶-" کیمیای اسفراین" (۳ امتیاز)
۷-"هیأت فوتبال اصفهان" (۰ امتیاز)

برنامه‌ی دیدار‌های هفته‌ هفتم لیگ برتر فوتسال
جمعه ۸ اسفند، ساعت ۱۱

گروه یک:
"شرکت ملی حفاری ایران" – "هیأت فوتبال رودان"
"مس کرمان" – "سایپا تهران"
"شهروند ساری" – "نامی‌نو اصفهان"
گروه دو:
"هیأت فوتبال اصفهان" – "مس رفسنجان"
"پالایش نفت آبادان" – "هیأت فوتبال خراسان رضوی"
"کیمیای اسفراین" – "رهیاب تهران"

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: