در پی گزارش مقدماتی وقوع زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۶ در مقیاس ریشتر در منطقه مرزی استان‌های اصفهان و کهگیلویه و بویر احمد - حوالی سی سخت، وزیر بهداشت به سازمان اورژانس کشور، دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های مربوطه و سازمان غذا و دارو، دستور آماده باش داد.

کد خبر: ۸۲۳۴۷
۰۰:۲۸ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

حلقه خندان انیشتین در کیهان
دانش آدینه ۲۹

حلقه خندان انیشتین در کیهان

در ۲۹ امین شماره دانش آدینه، سروش زمانی مقدم به تشریح پدیده لنزینگ گرانشی و اثرات آن بر مشاهدات ما از کیهان بی‌انت‌ها پرداخته است.
دیدارنیوز - به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، وزیر بهداشت بررسی عاجل ابعاد واقعه و تامین نیازهای احتمالی امدادی، بهداشتی و درمانی مناطق آسیب دیده را ابلاغ کرد.

 تاریخ و زمان وقوع زلزله به وقت محلی: ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ ۲۲:۰۵:۳۴
طول جغرافیایی: ۵۱.۵۷
عرض جغرافیایی: ۳۰.۸۹
عمق زمین‌لرزه: ۱۰ کیلومتر
 نزدیک‌ترین شهرها:
۱۰ کیلومتری سی سخت (کهگیلویه وبویر احمد)
۱۹ کیلومتری کمه (اصفهان)
۲۴ کیلومتری یاسوج (کهگیلویه وبویر احمد)
     
 نزدیکترین مراکز استان:
۲۴ کیلومتری یاسوج
۱۶۹ کیلومتری شیراز.
دکتر کیانوش جهانپور _ رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در این باره به ایسنا گفت: بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، تیم مدیریت بحران اصفهان فعال است و گروه ارزیاب و آمبولانس‌های مستقر در منطقه اعزام شده اند. تاکنون ۵ مصدوم ناشی از  فرار نیز در منطقه تحت پوشش این دانشگاه شناسایی شده اند.

جهانپور گفت: همچنین بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، ٥ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در سی‌سخت مستقر شده اند و حدود ٢٠ مصدوم به یاسوج انتقال داده شده است .

وی افزود: بر اساس گزارش‌های اعلام شده، عوامل هلال احمر و سایر نیروهای کمکی در محل حادثه حضور دارند و بیمارستان‌های یاسوج در  آماده‌باش به سر می‌برند.

جهانپور به ایسنا گفت: تا کنون فوتی از این حادثه گزارش نشده است.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: