ساعاتی پس از توییت وزارت خارجه آمریکا، پایگاه اطلاع رسانی دولت در حساب‌های انگلیسی و فارسی خود جمله‌ای از حسن روحانی را منتشر کرد که او چند روز پیش در دیدار با سفرای خارجی مقیم تهران گفته بود: جمهوری اسلامی ایران با صدای رسا اعلام می‌کند که اگر ۵+۱ به همه تعهدات خود عمل کنند ما هم به تعهدات، عمل می‌کنیم.

کد خبر: ۸۲۲۷۰
۰۹:۱۰ - ۲۹ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

حلقه خندان انیشتین در کیهان
دانش آدینه ۲۹

حلقه خندان انیشتین در کیهان

در ۲۹ امین شماره دانش آدینه، سروش زمانی مقدم به تشریح پدیده لنزینگ گرانشی و اثرات آن بر مشاهدات ما از کیهان بی‌انت‌ها پرداخته است.
 
دیدارنیوز ـ پایگاه اطلاع رسانی دولت در حساب توئیتری خود با جمله‌ای معنا دار از حسن روحانی رییس جمهور که در دیدار با سفرای کشور‌های خارجی مقیم تهران گفته بود، نوشت: جمهوری اسلامی ایران با صدای رسا اعلام می‌کند که اگر ۵+۱ به همه تعهدات خود عمل کنند ما هم به تعهدات، عمل می‌کنیم.

وزارت خارجه آمریکا امروز در صفحه فارسی خود در توییتر جمله‌ای از بایدن رییس جمهور ایالات متحده آمریکا را به فارسی و با خط نستعلیق، منتشر کرد که چندی پیش در زمان حضورش در وزارت خارجه آمریکا گفته بود.
 
توئیت معنادار سایت دولت پس از توییت وزارت خارجه آمریکا
 

برخی رسانه‌ها انتشار این جمله از بایدن که گفته بود: "آمریکا بازگشته است، دیپلماسی به کانون سیاست خارجی ما بازگشته است "پیامی آشکار به دولت ایران تعبیر کرده بودند.


اما ساعاتی پس از این توییت وزارت خارجه آمریکا، پایگاه اطلاع رسانی دولت "پاد" به طور جداگانه در حساب‌های انگلیسی و فارسی خود جمله‌ای از حسن روحانی را در کنار پوستری از همین جمله منتشر کرد که او چند روز پیش در دیدار با سفرای خارجی مقیم تهران گفته بود: "جمهوری اسلامی ایران با صدای رسا اعلام می‌کند که اگر ۵+۱ به همه تعهدات خود عمل کنند ما هم به تعهدات، عمل می‌کنیم."
 
توئیت معنادار سایت دولت پس از توییت وزارت خارجه آمریکا
توئیت معنادار سایت دولت پس از توییت وزارت خارجه آمریکا


این جمله به گونه‌ای پاسخ به سخن باید، تلقی شده است. گفتنی است هر دو پست توییتری پایگاه اطلاع رسانی دولت توسط حساب کاربری شخصی دکتر روحانی رییس جمهور ایران باز نشر شده است.

روحانی همچنین در گفتگو تلفنی با سفیر سوئیس که دیروز (سه شنبه ۲۸ بهمن) انجام شد بر این مساله تاکید کرده است.
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: