آیین پایانی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر به دبیری سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد از ساعت ۱۸:۱۵ در سالن همایش‌های برج میلاد تهران و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی آغاز شد. سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اصلی مرد به رضا عطاران بازیگر فیلم «روشن» اهدا شد. او پیش‌تر ۲ سیمرغ دریافت کرده است. عطاران پس از دریافت جایزه خود گفت: به روح‌الله حجازی به خاطر فیلم خوبش تبریک می‌گویم.

کد خبر: ۸۱۸۷۲
۲۰:۲۸ - ۲۲ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

رضا عطاران و رویا افشار بهترین بازیگران نقش اول / گلاره عباسی و پوریا رحیمی سام بهترین بازیگران نقش مکمل
 
دیدارنیوز - آیین پایانی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر به دبیری سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد از ساعت ۱۸:۱۵ در سالن همایش‌های برج میلاد تهران و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی آغاز شد.

 در ادامه کلیپی از روند برگزاری جشنواره در این طی روز پخش شد. سپس به یاد علی انصاریان، فوتبالیست و بازیگر فقید کشورمان پخش شد. پژمان جمشیدی حین پخش کلیپ،‌ می‌گریست. او همچنین در انتهای کلیپ از حاضران تقاضا کرده بود به احترام اولین حضور علی انصاریان در جشنواره فیلم فجر، بایستند و او را تشویق کنند و آن‌ها هم چنین کردند.

سپس کلیپی به کارگردانی مجید توکلی برای بزرگداشت زنده‌یاد چنگیز جلیلوند صداپیشه شاخص سینمای ایران پخش شد. در این کلیپ تصاویری از فیلم‌های فارسی هم با دوبله جلیلوند پخش شد. او در طول عمر خود بیش از ۴ هزار فیلم دوبله کرد و رکورددار بود.
 
* اهدای سیمرغ‌ها
سپس سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های میدانی به ایمان کرمیان برای فیلم «تک تیرانداز» اهدا شد. کرمیان پس از دریافت جایزه گفت: این سومین جایزه من است و دست پدر و مادرم را می‌بوسم و از همسر و دخترم تشکر می‌کنم. او همچنین تولد مصطفی کیایی را تبریک گفت.

سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های بصری هم به فرید ناظرفصیحی برای فیلم «ابلق» اهدا شد. سیمرغ بلورین «بهترین چهره‌پردازی» هم به فیلم «ابلق» و گریمور آن ایمان امیدواری رسید.

سیمرغ بلورین «بهترین طراحی لباس» به مارال جیرانی برای فیلم «بی همه چیز» تعلق گرفت. او گفت که این اولین جایزه حرفه‌ای اوست.

سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه به «سهیل دانش اشراقی» برای فیلم «روزی روزگاری در آبادان» رسید. او در سخنانی گفت: خیلی خوشحالم که از ایران نرفتم، چون رفتن همیشه چاره رفتن نیست.

سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری به رشید دانشفر برای فیلم «یدو» رسید. سیمرغ بلورین بهترین صداگذاری هم به «یدو» و امیرحسین قاسمی اهدا شد.
 
سیمرغ بلورین در بخش «بهترین موسیقی متن» به حامد ثابت برای فیلم «بی‌همه‌چیز» اهدا شد. او سیمرغ خود را به نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر ملی ایران تقدیم کرد.

یک سیمرغ دیگر به فیلم «بی همه چیز» رسید و آن سیمرغ بهترین تدوین بود که به عماد خدابخش اهدا شد. او جایزه‌اش را به پدر خود تقدیم کرد.

دیپلم افتخار فیلمبرداری به محمد رسولی برای فیلم «زالاوا» اهدا شد و مرتضی نجفی برای فیلم‌های «روشن» و «یدو» سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری را دریافت کرد. او گفت از هیأت داوران ممنونم که برای دومین سال پیاپی، مرا لایق دریافت این جایزه دانستند.

پوریا رحیمی‌سام برای بازی در «زالاوا» سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را دریافت کرد. او پس از دریافت جایزه‌اش گفت: الهی شکر! احترام ویژه به نامزدهای این بخش که همه از دوستان من هستند. من ۱۴ سال پیش در چنین روزی پدرم را از دست دادم. آن موقع روی صحنه تئاتر بودم و طی یک اتفاق عجیب، سر خاکش حاضر نبودم. ۱۴ سال است که منتظر این لحظه‌ام: سلام بابا!

گلاره عباسی برای بازی در «ابلق» سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن را دریافت کرد. او سپس از نرگس آبیار بابت حضور در فیلم‌های او تشکر کرد. عباسی اظهار داشت: پیش از این که اینجا بیایم، پدرم کفت اگر جایزه گرفتی مثل همیشه از ما تشکر نکن! از آن‌جایی که هیچ‌وقت دختر حرف‌‌گوش‌کنی نبودم، این بار هم جایزه را به پدر و مادرم تقدیم می‌کنم.
 
رضا عطاران و رویا افشار بهترین بازیگران نقش اول / گلاره عباسی و پوریا رحیمی سام بهترین بازیگران نقش مکمل

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اصلی مرد به رضا عطاران بازیگر فیلم «روشن» اهدا شد. او پیش‌تر ۲ سیمرغ دریافت کرده است. عطاران پس از دریافت جایزه خود گفت: به روح‌الله حجازی به خاطر فیلم خوبش تبریک می‌گویم. او همچنین برای دیگر فیلم خود «شیشلیک» به کارگردانی محمدحسین مهدویان تبلیغ کرد. این بازیگر با اشاره به آغاز واکسیناسیون کرونا در کشور، از مسئولان تقاضا کرد این روند سرعت یابد و به مزاح گفت: امیدوارم برای هر شهر فقط یک آمپول‌زن نداشته باشیم.
 
رضا عطاران و رویا افشار بهترین بازیگران نقش اول / گلاره عباسی و پوریا رحیمی سام بهترین بازیگران نقش مکمل

دیپلم افتخار بازیگر نقش اصلی زن به ستاره پسیانی برای بازی در «یدو»‌ تقدیم شد. او پس از دریافت جایزه‌اش گفت: از پدر و مادرم که من را با دنیای هنر و زندگی کردن در این قاب جادویی آشنا کردند، ممنونم.
 
 

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اصلی زن هم به رؤیا افشار برای بازی در «مامان» ‌رسید. اوگفت: مطمئنم این انتخاب برای گروه داوری سخت بود و من تشکر می‌کنم. افتخار می‌کنم که تلاش کردم که چهره‌ای صادق از مردم را ارائه دهم و از مردم کشورم سپاسگزارم، مردم این روزها روزهای خوبی را نمی‌گذرانند، آرزوی روزهای خوب برای مردم سرزمینم دارم.
 
رضا عطاران و رویا افشار بهترین بازیگران نقش اول / گلاره عباسی و پوریا رحیمی سام بهترین بازیگران نقش مکمل

دیپلم افتخار بهترین کارگردانی فیلم اول به حسین دارابی برای کارگردانی فیلم «مصلحت» رسید.او ضمن تشکر از هیأت داوران و تشکر از خداوند و عرض ارادت به حضرت ولی عصر(عج) گفت: 

سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی فیلم اول هم به ارسلان امیری برای فیلم سینمایی «زالاوا» رسید.

حسن قرایی و محمد داودی فیلمنامه‌نویسان فیلم سینمای «بی همه چیز» سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه اقتباسی را دریافت کردند. داودی در سخنانی گفت: امشب جای خالی مردم را اینجا خیلی احساس کردیم، امیدوارم هر چه زودتر شر این ویروس نکبت جمع شود.
 
سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی به مهدی جعفری برای فیلم یدو اهدا شد.

سیمرغ بهترین فیلم اهدا شد به یدو به تهیه‌کنندگی محمدرضا مصباح

سیمرغ بلورین جایزه ویژه هیات داوران به «بی همه چیز» محسن قرایی تعلق گرفت.

سیمرغ بهترین کارگردان اول اهدا شد به ارسلان امیری برای فیلم زالاوا

دیپلم افتخار هم در این بخش به حسین دارابی برای فیلم مصلحت اهدا شد.

سیمرغ زرین بهترین فیلم ملی به یاد شهید سردار سلیمانی اهدا شد به تهیه کننده و کارگردان فیلم «تک تیرانداز»

سیمرغ بلورین مردمی جشنواره فیلم فجر اهدا شد به «ابلق» نرگس آبیار و تهیه کنندگی محمد حسین قاسمی.

فیلم بی همه چیز در رتبه دوم مردمی و فیلم شیشلیک در رتبه سوم آرای مردمی قرار گرفتند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: