ایرج نوبخت، مترجم و نویسنده در سن ۸۸ سالگی درگذشت.

کد خبر: ۸۱۴۲۴
۱۶:۱۷ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر
سینما با چاشنی تفکر (۱۰)

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...
تعویق بررسی FATF و ناامیدی بازار‌ها

تعویق بررسی FATF و ناامیدی بازار‌ها

بررسی لوایج مرتبط با FATF تا فروردین ۱۴۰۰ به تعویق افتاد. اعلام این خبر کافی بود تا بازار‌ها نسبت به آن واکنش منفی نشان دهند. به نظر کش‌مکش‌های سیاست داخلی و خارجی هر روز بیشتر اقتصاد ایران را...

ایرج نوبخت درگذشت

 

دیدارنیوز ـ یاسین نمکچیان، شاعر و روزنامه‌نگار با اعلام این خبر گفت: خبر درگذشت‌شان را از طریق برخی دوستانم در گیلان که با ایشان در ارتباط بودند، شنیدم.

او درخصوص علت درگذشت ایرج نوبخت بیان کرد: ایشان به دلیل مشکل ریوی و کهولت سن فوت کردند. 
 

ایرج نوبخت، مترجم و نویسنده متولد سال ۱۳۱۱ بود. او مدرک لیسانس ادبیات فارسی را از دانشگاه تبریز و فوق لیسانس و دکتری تاریخ هنر را از دانشگاه استانبول دریافت کرد. از آثار نوبخت می‌توان به مجموعه داستان «یادداشت‌های سبیل یک مرده» و ترجمه «خانه خاموش» و «من یک درختم» اورهان پاموک، کتاب شش‌جلدی «تاریخ عثمانی» اوزون چارشی لی، «۸۳۵ سطر» ناظم حکمت و ... اشاره کرد.
 
نوبخت در زمان فوت برای دیدار فرزندانش به آمریکا سفر کرده بود. نوبخت صبحگاه سه‌شنبه ۱۴ بهمن در دنور آمریکا دارفانی را وداع گفت. 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: