رییس جمهور سابق روسیه به خبرگزاری اینترفکس گفت: روسیه از نظر قانونی و فناوری آماده است در صورت لزوم از اینترنت جهانی جدا شود.

کد خبر: ۸۱۲۸۳
۱۰:۵۷ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.
پدران ایرانی؛ مظلوم و در حاشیه

پدران ایرانی؛ مظلوم و در حاشیه

فردا در تقویم رسمی ایران روز پدر است. مطلب حاضر نگاهی دارد به وضعیت پدران ایرانی در شرایط دشوار اقتصادی و اجتماعی امروز ایران و تنگناها و دغدغه‌های بسیاری که با آن مواجهند.
دیدارنیوز - مقامات روسیه مدتها درباره مفهوم محدودیتهای سخت گیرانه و کنترل روی اینترنت در این کشور صحبت کرده اند. قانونی هم که در سال ۲۰۱۹ تصویب شد به این کشور اجازه می دهد اتصال به وب جهانی را قطع کند. با این حال کارشناسان ابراز تردید کرده اند که روسیه قادر باشد چنین فناوری را اجرا کند.

دیمیتری مدودف، رییس جمهور سابق روسیه اظهار کرد: روسیه قادر به ایزوله کردن اینترنت خود از وب جهانی است اما در عین حال تاکید کرد که دلیلی نمی بیند چنین کاری انجام شود و آن را سلاح دو لبه خواند.

مدودف که در حال حاضر نایب رییس شورای امنیت روسیه است، گفت: آمریکا حقوق کلیدی کنترل اینترنت را در اختیار دارد که در صورت وقوع یک اتفاق خارق العاده، ممکن است به قطع شدن ارتباط روسیه با اینترنت جهانی منجر شود. وی همچنین به مثال دیگری اشاره کرد و گفت: روسیه ممکن است از دسترسی به سیستم پرداخت بین المللی سوئیفت محروم شود و تاکید کرد ما باید سیستم خودمان را برای انتقال اطلاعات را ایجاد کنیم تا اگر اتفاق ناگهانی روی داد، قادر باشیم پیامهای الکترونیکی را رد و بدل کنیم.

بر اساس گزارش مسکو تایمز، اظهارات مدودف همزمان با اعتراضات گسترده در بیش از ۱۰۰ شهر روسیه بر علیه دستگیری الکسی ناوالنی، منتقد برجسته کرملین مطرح شد. رگولاتور ارتباطات روسیه هفته گذشته اعلام کرده بود چندین شرکت شبکه اجتماعی را به دلیل عدم حذف ویدیوهای اعتراضات جریمه خواهد کرد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: