سخنگوی طالبان تأکید کرد، اگر نیروهای خارجی افغانستان را ترک نکنند، این جنبش با آن‌ها مقابله خواهد کرد.

کد خبر: ۸۱۲۷۳
۱۰:۲۷ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

دیدارنیوز - به نقل از شبکه خبری المیادین، سهیل شاهین، سخنگوی طالبان گفت: ما با تمامی طرف‌ها در افغانستان مذاکره می‌کنیم و برای انحصاری کردن قدرت در دستان خود در کشور تلاش نمی‌کنیم.

هیئتی از طالبان با ریاست ملا عبدالغنی برادر اخیرا به تهران سفر کرد که این سفر اولین در نوع خود از آغاز مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان بود.

شاهین گفت: ما سفرهای علنی نه تنها به ایران بلکه به کشورهای اروپایی، روسیه و برخی کشورهای منطقه داشتیم. سفر به کشورهای منطقه برای ما ضروری است.

شاهین به المیادین گفت: طالبان برای چندین سال با نیروهای اشغالگر در افغانستان مقابله کرد. در صورتی که این نیروها بخواهند در کشور ما بمانند ما آماده مقابله با آن‌ها هستیم.

این اظهارات بعد از آن ایراد شد که رویترز به نقل از مسئولان ناتو گفت، نیروهای بین‌المللی قصد دارند بعد از موعد نهایی در مه که موعد عقب‌نشینی تمام نیروهای خارجی از این کشور براساس توافق دوحه است، در افغانستان بمانند.

سخنگوی طالبان درباره جنگ یمن نیز گفت: طالبان از اتفاقی که در یمن می‌افتد، اطلاع دارد. ما تجاوز علیه مردم یمن را محکوم می‌کنیم و خواهان حل سریعی برای این موضوع هستیم.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: