تیتر امروز

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ
ینگه دنیا ۴

بایدن و کرونا؛ وعده‌های حساب‌شده، گام‌های بزرگ

«ینگه دنیا» عنوان ستون ثابت روح الله نخعی روزنامه‌نگار حوزه بین‌الملل در دیدار است که به فضای سیاسی ایالات متحده و تحولات آن می‌پردازد. این شماره به عملکرد بایدن در هفته‌های نخست مسئولیتش پرداخته...

نخست وزیر رژیم صهیونیستی بالاخره پس از بارها تعویق قصد دارد اواسط ماه فوریه برنامه اش برای سفر به بحرین و امارات را عملی کند.

کد خبر: ۸۱۰۷۵
۰۹:۴۷ - ۱۲ بهمن ۱۳۹۹
دیدارنیوز - روزنامه الحره نوشت، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی احتمالا یک روز را در ابوظبی، یک روز در دبی و روز سوم را در بحرین سپری می کند.

این سفر نتانیاهو با تاخیر انجام می شود.

قرار بود نتانیاهو نوامبر ۲۰۲۰ به این سفر برود اما ویروس کرونا و بحران های سیاسی داخلی او را مجبور کرد بارها سفرش را به تاخیر اندازد.

هدف از این سفر جشن گرفتن توافق عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با بحرین و امارات،  تقویت جایگاه نتانیاهو پیش از انتخابات پارلمانی در اراضی اشغالی که قرار است ماه مارس برگزار شود و نیز متقاعد کردن رهبران عرب برای دور کردن واشنگتن از بازگشت به توافق برجام است.

روز یکشنبه نیز ایتان نائیه، کاردار سفارت رژیم صهیونیستی در امارات برای افتتاح سفارت در این کشور وارد ابوظبی شده بود.

رژیم صهیونیستی سپتامبر ۲۰۲۰ روابط دیپلماتیک خود را با امارات و بحرین با میانجیگری آمریکا رسمی کرد. قطار عادی سازی روابط در ادامه به سودان و مراکش نیز رسید.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: