وزارت دفاع آمریکا روند انتصاب برخی افراد در پست‌های کلیدی این وزارتخانه را که در روز‌های پایانی ریاست جمهوری دونالد ترامپ شروع شده بود، متوقف کرده و در این انتصاب‌ها بازنگری می‌کند.

کد خبر: ۸۱۰۱۲
۱۳:۱۲ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر
سینما با چاشنی تفکر (۱۰)

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...
 
دیدارنیوز ـ تارنمای خبری «هیل» (TheHill) در این باره نوشت: پنتاگون انتصاب چندین فرد وفادار به ترامپ را در «هئیت مشاوره ای» این وزارتخانه متوقف کرد؛ بنابراین گزارش «جان کربی» سخنگوی جدید مطبوعاتی پنتاگون دراین باره دربیانیه‌ای اعلام کرد: وزیر دفاع آمریکا همانطوری که همگان انتظار داشتند، درحال بازنگری سیاست‌ها و سمت‌ها کنونی در این وزارت خانه است تا مطئن شود که چنانچه تغییراتی لازم باشد انجام پذیرد.

کربی که در دوره باراک اوباما وی سخنگوی همین وزارتخانه و وزارتخارجه آمریکا بود درادامه این بیانیه افزود هرچند هنوز هیچ تصمیم نهایی درباره چنین پست‌ها و انتصاب‌هایی گرفته نشده است، اما تغییراتی صورت خواهد گرفت.

هیل گزارش داد: پس از انتخابات ماه نوامبر سال گذشته میلادی، دولت ترامپ اقدام به برکناری کارشناسان کهنه کار از هیئت مشاوران پنتاگون کرد، افرادی همچون «هنری کسینجر» و «مادین آلبرایت» وزرای پیشین وزارت خارجه آمریکا وبه جای آن‌ها افرادی که وفادار به ترامپ بودند جایگزین شدند.

هیل افزود: اعضای هئیت مشاوران بنا بر خواسته وزیر دفاع آمریکا انتخاب می‌شوند و «لوید آستین» همچنان می‌تواند هرگونه انتصابی که از سوی ترامپ صورت گرفته باشد را عزل کند.

لوید آستین، ۶۸ ساله، ژنرال بازنشسته نیروی زمینی آمریکا، سوم بهمن ماه ۱۳۹۹ بعنوان بیشت و هشتمین وزیر دفاع آمریکا در دولت جو بایدن کار خود را آغاز کرد.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: