وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد، دولت جدید به رهبری جو بایدن معتقد است که اقدامات عربستان در یمن منجر به بدترین فاجعه انسانی در جهان شده است.

کد خبر: ۸۰۸۹۶
۰۸:۴۳ - ۰۹ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

گردشگری فرصتی برای توسعه متوازن بلوچستان

گردشگری فرصتی برای توسعه متوازن بلوچستان

گردشگری حلال تمام مشکلات سیستان و بلوچستان نیست، بلکه گردشگری باید در کنار دیگر شاخصه‌های توسعه صنعتی، اجتماعی و اقتصادی در نظر گرفته شود. گردشگری مکمل اقدامات زیربنایی دیگر است.
بلینکن: اقدامات عربستان در یمن بدترین بحران انسانی جهانی را رقم زده است 
 
دیدارنیوز ـ به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روز چهارشنبه اظهار کرد: بنا بر بسیاری از گزارش‌ها و برآورد‌ها می‌بینیم جنگی که عربستان در یمن به راه انداخته بدترین بحران انسانی در جهان را رقم زده است.

یمن به دلیل درگیری‌ها برای شش سال متوالی بین انصارالله یمن و مزدوران دولت مستعفی عبدربه منصور هادی که مورد حمایت ائتلاف سعودی است، شاهد بدترین فاجعه انسانی جهانی است.

بلینکن اشاره کرد: تمرکز دولت روی درج نام انصارالله یمن در لیست سازمان‌های تروریستی خارجی است.

وزیر خارجه آمریکا در عین حال مدعی شد: انصارالله بعد از کنترل بر صنعا دست به حملات عدیده‌ای در یمن زده و منجر به خلأ قدرت شده که جای آن را گروه‌های تروریستی در این کشور پر کرده‌اند.

او با تاکید بر لزوم ارسال کمک‌های انسانی به یمن اضافه کرد: گام‌هایی که برمی‌داریم نباید مانعی در مسیر ارسال کمک‌های انسانی باشد چرا که ۸۰ درصد ساکنان یمن در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها (انصارالله) زندگی می‌کنند.

بلینکن خاطرنشان کرد: از این رو می‌خواهیم اطمینان پیدا کنیم گام‌هایی که برمی‌داریم از جمله تعیین گروهی به عنوان سازمانی تروریستی ارسال کمک‌های انسانی در یمن را دشوار نسازد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: