به دنبال گزارش منتشر شده درباره وجود یک شرکت انگلیسی مشکوک در زمینه انفجار بیروت، کانون وکلای لبنان از دفتر ثبت شرکت‌های انگلیس خواست که در راستای تکمیل تحقیقات، مانع از انحلال این شرکت شود.

کد خبر: ۸۰۸۳۸
۱۱:۲۶ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر
سینما با چاشنی تفکر (۱۰)

فیلم «دوئل» اسپیلبرگ؛ داستان قدرتمندان سوار بر کامیون غول‌پیکر

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...
تعویق بررسی FATF و ناامیدی بازار‌ها

تعویق بررسی FATF و ناامیدی بازار‌ها

بررسی لوایج مرتبط با FATF تا فروردین ۱۴۰۰ به تعویق افتاد. اعلام این خبر کافی بود تا بازار‌ها نسبت به آن واکنش منفی نشان دهند. به نظر کش‌مکش‌های سیاست داخلی و خارجی هر روز بیشتر اقتصاد ایران را...

درخواست لبنان برای ممانعت از انحلال شرکت انگلیسی مرتبط با انفجار بیروت

 

دیدارنیوز ـ به نوشته روزنامه القدس العربی، کانون وکلای بیروت در نامه‌ای که اخیراً برای «مارگارت هاج» قانون‌گذار انگلیسی و وزیر سابق کابینه دولت این کشور ارسال کرد از دفتر ثبت شرکت‌های انگلیس خواست که مانع از انحلال شرکت "ساوارو" شود که مشکوک به ارتباط با انفجار بیروت است.

کانون وکلای بیروت از دفتر مذکور خواسته است که مانع از انحلال این شرکت شود تا تحقیقات لازم درباره نقش احتمالی این شرکت در انفجار بندر بیروت انجام شود.

در همین حال، "ملحم خلف"، رئیس کانون وکلای بیروت گفت که قاضی لبنانی مسئول تحقیقات درباره انفجار مذکور شرکت ساوارو را متهم کرده است و دادن اجازه انحلال به آن پیش از انجام اقدامات قضایی لازم، این امکان را برای ساوارو فراهم می‌کند تا از محاکمه فرار کند.

در نامه کانون وکلای بیروت به مارگارت هاج آمده است: نام و آدرس شرکت ساوارو در اسناد به عنوان خریدار محموله نیترات آمونیوم که اوت ۲۰۲۰ منفجر شد، ذکر شده است.

رویترز جمعه گذشته گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌دهد محموله‌ای از نیترات آمونیوم در حالیکه در حال حرکت به سمت موزامبیک بوده در بندر بیروت متوقف شده است.

در ادامه تحقیقات خریدار موزامبیکی این محموله اعلام کرده که این محموله را از شرکت ساوارو انگلیس خریداری کرده است.

رویترز از این شرکت می‌خواهد تا نام سهامداران خود را برای پیگیری موضوع در اختیار این رسانه قرار دهد و شرکت ساوارو نام یک زن را در اختیار رویترز قرار می‌دهد.

اما این زن با رویترز تماس گرفته و اعلام کرده که وی سهام دار اصلی شرکت ساوارو نیست. این زن از اعلام نام کارفرمای خود خودداری کرده و همین امر موجب شده تا نمایندگان مجلس انگلیس خواستار تحقیق درباره رابطه احتمالی این شرکت با انفجار بیروت شوند.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: