بیمار شدن چهره‌های نام‌آور کشور در زمینه‌های مختلف ناراحت‌کننده‌تر از بیماری افراد عادی است اما این پیام که «کرونا را جدی بگیرید» در همه موارد و برای همه اقشار جامعه یکسان است.

کد خبر: ۸۰۵۵۷
۱۳:۱۹ - ۰۴ بهمن ۱۳۹۹

تیتر امروز

ما، کرونا و مهرداد میناوند!

 

دیدارنیوز ـ آرش راهبر: از پنج‌شنبه هفته گذشته که خبر درگیر شدن مهرداد میناوند به ویروس کووید ۱۹ و حاد شدن وضعیت تنفسی او در رسانه‌ها منتشر شد بسیاری از مردم دست به دعا برداشته و برای بازیکن سابق تیم ملی ایران آرزوی بازگشت سلامت کردند. این اتفاق در شرایطی رخ داد که چند روز قبل از آن خبر زرد شدن وضعیت کرونا در بسیاری از مناطق کشور انتشار یافته بود و بسیاری از مردم که از خانه ماندن و رعایت اصول بهداشتی جان به لب و خسته شده بودند، هفته گذشته را به سیر آفاق و انفُس در ایران گذراندند و چه بسا که هنوز بسیاری نیز در تعطیلات و استراحت باشند!

 

شاید این از خصایص ما ایرانی‌هاست که عموما افراد فراموشکاری هستیم و لازم است دائما در مورد بسیاری از مسائل یومیه و روش‌های نادرستی که در سبک زندگی‌ ما رسوب کرده، نیاز به تذکر و یادآوری داریم. اگر کلاهمان را قاضی کنیم می‌بینیم که در مورد همین بیماری کرونا هم بسیاری از گرفتاری‌ها و مرگ و میر‌ها ناشی از سهل‌انگاری و بی‌توجهی خودمان بوده و از قضا در بسیاری از مواقع فکر می‌کنیم بیماری یا حادثه برای ما اتفاق نمی‌افتد. حتی در ادبیات ما هم در این مورد ضرب‌المثلی داریم که می‌گوید:«مرگ مال همسایه است!»

 

با این اوصاف مبتلا شدن سلبریتی‌هایی مثل مهرداد میناوند، علی انصاریان یا حتی حشمت خان مهاجرانی گرچه ممکن است به دلیل برخی سهل‌انگاری‌ها و «خود رویین‌تن پنداری»های افراد و چهره‌های نامدار جامعه باشد اما به هر حال به نوعی تذکر و یادآوری ضعف‌های انسانی ما نیز هست. شاید بهتر بود از چهره‌های نامدار عالم ورزش، هنر و حتی سیاست پیش از آنکه خود دچار این بیماری مهلک شوند، استفاده کنیم و از نفوذ کلام آنها در پویش‌های فرهنگی هدفمند و غیرمستقیم که مردم را به رعایت اصول بهداشتی و پروتکل‌های اعلام شده برای مقابله با کرونا دعوت می‌کند، به نفع سلامت جامعه بهره ببریم.

 

جالب است که در این دو سه روز عده دیگری از سلبریتی‌ها هم افتاده‌اند دنبال کار مهرداد میناوند و حتی به عیادت او رفتند در حالی که کسی که در بخش آی‌سی‌یو بستری است و در کمای مصنوعی قرار گرفته اساسا متوجه نیست که چه کسی برای احوالپرسی آمده! در ثانی مگر مبتلا شدن مهرداد میناوند به کرونا یک اتفاق استتثنایی و منحصر به فرد است؟! در همان بخش بیمارستان لاله و خیلی از بیمارستان‌های دیگر همین حالا کلی بیمار کرونایی بستری هستند که البته درمان قطعی و مشخصی هم برای این بیماران وجود ندارد همان طور که نوشدارویی برای میناوند هم وجود نداشته و متاسفانه وجود بیماری زمینه‌ای و تاخیر او در مراجعه به بیمارستان، وضع موجود را پدید آورده است.

 

در کل باید گفت که البته بیمار شدن چهره‌های نام‌آور کشور در زمینه‌های مختلف ناراحت‌کننده‌تر از بیماری افراد عادی است اما این پیام که «کرونا را جدی بگیرید» در همه موارد و برای همه اقشار جامعه یکسان است. هموطنان گرامی، متوجه باشید که حتی مهرداد میناوند بازیکن سابق تیم ملی هم به دلیل رعایت نکردن موارد بهداشتی، به این بیماری مهلک مبتلا شده و هنوز هم در وضعیت نامطئنی به سر می‌برد؛ پس ما که یک بازی ملی هم نداریم! خیلی باید بیشتر دقت کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: