منابع شبه‌نظامی و ساکنان محلی اعلام کردند، تروریست‌های بوکوحرام در شمال شرق نیجریه در نزدیکی مرز با کشور کامرون حدود ۴۰ چوب‌بر را ربوده و سه تن دیگر را به قتل رساندند.

کد خبر: ۷۸۷۸۳
۱۲:۴۵ - ۰۷ دی ۱۳۹۹

تیتر امروز

چهار سال با دونالد ترامپ؛ این مرد با جهان چه کرد؟
دیدار آدینه ۳۲

چهار سال با دونالد ترامپ؛ این مرد با جهان چه کرد؟

آن چه در ۴ سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ رخ داد، عجیب، خنده‌دار، بهت‌آور، مشمئزکننده، فاجعه‌بار و ... بود. این مرد سیمای آمریکا و جهان را عوض کرد و زیان‌هایی به بار آورد که قابل جبران نیست.
فساد نفوذی‌ها به روایت اسکورسیزی
سینما با چاشنی تفکر

فساد نفوذی‌ها به روایت اسکورسیزی

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...
دیدارنیوز - به نوشته روزنامه گاردین، منابع گفتند، تروریست‌های بوکوحرام روز پنجشنبه این گروگان‌ها را در جنگل "وولگو" واقع در نزدیکی شهر "گامبورو"، جایی که این چوب‌برها برای جمع‌آوری هیزم به آنجا می‌رفتند، نگه داشتند.

تروریست‌های بوکوحرام به شدت چوب‌برها و کشاورزان در شمال شرق نیجریه را هدف گرفته‌اند و آنها را به دادن اطلاعات به ارتش و مقامات محلی متهم می کنند.

"عمر کاچالا"، یکی از رهبران شبه‌نظامی که در جست‌وجوها برای پیدا کردن گروگان‌ها شرکت داشت، گفت: گروهی متشکل از بیش از ۴۰ چوب‌بر روز پنجشنبه منطقه "شهوری" در حومه گامبورو را ترک کردند و دیگر بازنگشتند. روز جمعه ما افرادمان را بسیج کردیم و به جنگل وولگو رفتیم؛ جایی که در آنجا جسد سه تن را که جز این چوب‌برها بودند کشف و شناسایی کردیم اما هیچ ردی از دیگر چوب‌برها پیدا نکردیم.
 

وی افزود: گمان می‌رود که چوب‌برهای مفقود شده توسط تروریست‌های بوکوحرام که کمپ‌های خود در این جنگل را حفظ کرده‌اند، گروگان گرفته شده باشند.

"شهو مادا"، یکی دیگر از اعضای شبه‌نظامی گفت: ما معتقدیم که این مردها توسط بوکوحرام که به چوب‌برها در جنگل حمله می‌کند، ربوده شده‌اند. براساس اطلاعات به دست آمده، این سه چوب‌بر به قتل رسیده، هنگامی که قصد فرار داشتند به ضرب گلوله کشته شدند چرا که از پشت به آنها تیرخورده است.

به دنبال حملات بوکوحرام، این منطقه سال‌هاست که از سرویس خدمات تلفن محروم است و همین امر باعث شده تا مردم این منطقه مجبور شوند به شبکه‌های تلفن همراه کامرون تکیه کنند.

چوب‌برهای گامبورو از حملات و گروگان‌گیری‌های مکرر بوکوحرام به ویژه در نزدیکی جنگل وولگو که به عنوان مخفی‌گاه بوکوحرام شناخته می‌شود، رنج برده‌اند. براساس گزارش سازمان ملل، از سال ۲۰۰۹ میلادی بوکوحرام ۳۶ هزار تن را در شمال شرق نیجریه کشته و حدود دو میلیون تن را وادار به فرار از این منطقه کرده است.
 
منبع: ایسنا
برچسب ها: بوکوحرام
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: