تیتر امروز

معاون صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت امور خارجه بر اهمیت استفاده از ظرفیت‌های صنایع‌دستی برای شناساندن فرهنگ اصیل ایرانی به‌ویژه در خارج از کشور تاکید کردند.

کد خبر: ۷۸۶۳۸
۱۹:۱۱ - ۰۴ دی ۱۳۹۹

همکاری وزارت خارجه و میراث فرهنگی برای معرفی صنایع دستی در جهان

 

دیدارنیوز ـ به گزارش روز پنجشنبه میراث آریا، پویا محمودیان در دیدار سید کاظم سجادی معاون کنسولی مجلس و امور ایرانیان وزارت امور خارجه با اشاره به پتانسیل‌های وزارت امورخارجه در زمینه کمک به اطلاع‌رسانی و تجاری‌سازی صنایع‌دستی کشور گفت: با همکاری دو وزارتخانه باید به مدلی مشترک در شناساندن و استفاده از ظرفیت‌های صنایع‌دستی دست پیدا کنیم.

معاون صنایع دستی و هنر‌های سنتی کشور مهم‌ترین چالش‌ها و مشکلات عرضه صنایع‌دستی در خارج از کشور را مسائلی نظیر وجود مشکل نقل و انتقال پول برای خرید محصولات صنایع‌دستی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور و معضل کمبود اماکن دائمی برای نمایش و فروش صنایع‌دستی در خارج از کشور بیان کرد.

محمودیان با اشاره به تحریم‌ناپذیر بودن هنر عنوان کرد: صنایع‌دستی می‌تواند در خنثی‌سازی تحریم‌ها تاثیرات شگرفی ایجاد کند.

همکاری وزارتخانه‌های امور خارجه و میراث فرهنگی در معرفی صنایع‌دستی در خارج از کشور

سید کاظم سجادی معاون کنسولی مجلس و امور ایرانیان وزارت امور خارجه هم در این جلسه با اعلام آمادگی برای همکاری با مجموعه صنایع‌دستی به عنوان عرصه‌ای ارزشمند و ارزآور برای کشور، تصریح کرد: دیپلمات‌ها و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور می‌توانند با شناخت و استفاده از ظرفیت‌های صنایع‌دستی کشور، ایران را به کشور‌های مقصد معرفی کنند.
فوتبال، تئاتر احساسات!

محمودیان و سجادی در این دیدار بر اهمیت استفاده از ظرفیت‌های صنایع‌دستی برای شناساندن فرهنگ اصیل ایرانی به‌ویژه در خارج از کشور تاکید کردند.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه، هفته گذشته نیز با، ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دیدار داشت.

معاون گردشگری کشور در آن دیدار بر ضرورت بازگشایی تدریجی مرز‌ها برای ورود گردشگران خارجی به صورت محدود، ضابطه‌مند و مدیریت‌شده در قالب رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تاکید کرد.

سجادی و تیموری در آن جلسه با ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته و بیان طرح‌ها و برنامه‌های پیش رو جهت رفع چالش‌ها، آسیب‌شناسی وضعیت موجود و ارائه برنامه‌های مربوطه برای حیات دوباره گردشگری خارجی کشور در ایام کرونا و پساکرونا به توافق نظر رسیدند.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: