عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران از بی‌توجهی شهرداری تهران به دستفروشان جمعه بازار پروانه گلایه کرد.

کد خبر: ۷۸۴۷۲
۱۰:۳۸ - ۰۲ دی ۱۳۹۹

تیتر امروز

بایدن در بدو ورود به کاخ سفید چه خواهد کرد؟

بایدن در بدو ورود به کاخ سفید چه خواهد کرد؟

فرامین اولیه جو بایدن در بدو ورود او به کاخ سفید تکلیف جهان و آمریکایی‌ها را با سیاست‌های او مشخص می‌کند. تکلیف برجام، توافق پاریس و سایر معاهداتی که آمریکا از آن خارج شده است، چه می‌شود؟
لزوم جانمایی جمعه بازار «پروانه»
 
دیدارنیوز - احمد مسجدجامعی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود با اشاره به بلاتکلیفی کارآفرینان و دستفروشان پاساژ پروانه گفت: به علت ایمن سازی پارکینگ پاساژ پروانه، جمعه بازار پروانه تعطیل شد و این تعطیلی در آستانه یک سالگی است.

وی با بیان اینکه  ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ نفر در این جمعه بازار فعال بوده و کالاهایشان را عرضه می‌کردند، افزود: مسئله قابل توجه این است که  ۸۰ درصد این افراد  کارافرین محصولات خود بودند که  ۵۰ درصد این افراد نیز از  زنان و دختران دانشجو و تحصیل کرده یا سرپرست خانوار هستند.

به گفته مسجدجامعی، در هفته تهران بازدیدی از تپه‌های عباس اباد داشتیم و قرار شد برای این هزار انسان زندگی که در جمعه بازار فعال بودند، مقدماتی در اراضی عباس آباد  فراهم شود  که نشد.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان به ۳۱۳ نفر از این دستفروشان که سرپرست خانوار بودند با احترام  و توجه مبالغی هرچند اندک کمک کرد گفت: لازم است که شهرداری در مورد جانمایی جمعه بازار جدی‌تر باشد چراکه زندگی‌های این افراد در معرض تهدید است هرچند که قول داده بودند شش ماهه یعنی در خردادماه،   فضایی را  اماده کند، اما حالا که به واسطه کرونا نمی‌توان نمایشگاهی برگزار کرد حداقل مکانش را مشخص و جایی برای این فعالیت مدنی شهری کارآفرین پیش بینی کند، تا خیال این افراد راحت شود.
 
منبع: ایسنا
برچسب ها: بازار پروانه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: