تیتر امروز

در نامه‌ای به ظریف؛

وزیر خارجه جدید نیوزیلند در نامه‌ای به رییس دستگاه دیپلماسی با ابراز نگرانی عمیق دولت این کشور از ترور شهید محسن فخری‌زاده به عنوان یکی از دانشمندان برجسته ایرانی، هر گونه قتل فراقضایی و اعمال خشونت به ویژه علیه شهروندان غیرنظامی را محکوم کرد.

کد خبر: ۷۸۲۱۳
۱۱:۳۶ - ۲۹ آذر ۱۳۹۹

وزیر خارجه نیوزیلند ترور شهید فخری‌زاده را محکوم کرد

 

دیدارنیوز ـ به نقل از بخش رسانه‌ای سفارت ایران در ولینگتن، «ناناییا ماهوتا» وزیر امور خارجه جدید نیوزیلند، پس از دریافت نامه تبریک «محمدجواد ظریف» به دلیل تصدی مسئولیت جدید خو، طی نامه‌ای رسمی، از وزیر امور خارجه تشکر کرد.

وی در این نامه، نگرانی عمیق دولت نیوزیلند در رابطه با ترور شهید محسن فخری‌زاده به عنوان یکی از دانشمندان برجسته ایرانی را ابراز کرده و هر گونه قتل فراقضایی و اعمال خشونت به ویژه علیه شهروندان غیرنظامی را محکوم کرد.

وزیر امور خارجه جدید نیوزیلند ابراز امیدواری کرد که این اقدام منجر به افزایش تنش در خاورمیانه نشود.

ماهوتا با اشاره به اینکه نیوزیلند اولین سفارتخانه خود در خاورمیانه را در سال ۱۹۷۵ در ایران افتتاح کرده است، روابط دوجانبه با ایران را با اهمیت، گرم و مستحکم ارزیابی کرد.

وی با اشاره به بحران فراگیری کووید ۱۹ و بیان این نکته که همه ما در یک کشتی هستیم، به اهمیت چندجانبه‌گرایی در جهان جهت مقابله با تهدیداتی اینچنین تاکید کردند.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: