تیتر امروز

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

ظریف کاندیدا می‌شود؟ شورای نگهبان وزیر خارجه را تأیید صلاحیت می‌کند؟ تقابل او و ابراهیم رئیسی فضای سیاسی را دو قطبی می‌کند؟ این‌ها از اصلی‌ترین سؤالات حال حاضر فضای سیاسی است.

رئیس مجلس لبنان با تاکید بر اینکه تشکیل دولت جدید در کشورش به طور کامل به بن بست رسیده است سعد الحریری مامور تشکیل کابینه را مسئول این وضعیت معرفی کرد.

کد خبر: ۷۸۰۱۲
۱۳:۲۳ - ۲۶ آذر ۱۳۹۹

رییس مجلس لبنان سعد الحریری را مسئول بن بست سیاسی کشور معرفی کرد

 

دیدارنیوز ـ به نقل از «رویترز»، «نبیه بری» در مصاحبه با یکی از نشریه‌های داخلی لبنان گفت که کشورش وارد یک تونل تاریک و وضعیت اسف بار شده است و نمی‌دانیم چگونه باید از آن بیرون رویم، همه چیز به طور کامل قفل شده است.

وی نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه را مسوول این وضعیت معرفی کرد و افزود: امیدوارم رئیس جمهوری فرانسه در سفر آینده اش به لبنان بتواند اقدامی کند، اکنون به جز انتظار کاری از دست ما بر نمی‌آید.

«سعد حریری»، نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان روز دوشنبه در بیانیه‌ای مسوولیت تأخیر در تشکیل دولت جدید را متوجه «میشل عون»، رئیس جمهوری این کشور کرد.

در پی انتشار این بیانیه، عون در واکنش به آن، حریری را مسوول همه این مشکلات معرفی کرد.

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه قرار است ماه جاری میلادی (دسامبر) برای انجام سومین سفر پس از انفجار ویرانگر بندرگاه بیروت در مرداد گذشته به لبنان رود.

تلاش‌های مکرون پس از انفجار بیروت برای متقاعد کردن نیرو‌های سیاسی لبنان به تشکیل دولتی که قادر به انجام اصلاحات سیاسی و اقتصادی باشد، تا کنون بی نتیجه بوده است.

در همین حال، «ژان ایو لودریان»، وزیر امور خارجه فرانسه اوضاع جاری لبنان را به کشتی در حال غرق تایتانیک تشبیه کرد.
انفجار مهیب و فاجعه بار بندر بیروت که در ۱۴ مرداد سال جاری روی داد، موجب کشته شدن ۱۹۰ نفر و زخمی شدن بیش از شش هزار نفر شد.

سعد حریری که برای چهارمین بار مامور تشکیل دولت لبنان شده تاکنون نتوانسته است کابینه خود را معرفی کند.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: