تیتر امروز

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و نخست وزیر تناوبی این رژیم سه شنبه شب اعلام کرد قصد دارد در رای گیری امروز چهارشنبه کنست به لایحه انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات جدید رأی دهد.

کد خبر: ۷۶۹۷۹
۱۱:۰۳ - ۱۲ آذر ۱۳۹۹

گانتس حمایت خود را از انحلال پارلمان رژیم صهیونیستی اعلام کرد

 

دیدارنیوز ـ به نقل از خبرگزاری فرانسه، بنی گانتس، شریک بنیامین نتانیاهو (نخست وزیر) در دولت رژیم صهیونیستی و وزیر جنگ این رژیم گفت که حزب میانه رو آبی- سفید در حمایت از انحلال پارلمان رای خواهد داد.

گانتس که در حال حاضر سکان وزارت جنگ رژیم صهیونیستی را در اختیار دارد، از نتانیاهو خواست "اطمینان دهد دولت به بودجه رای می‌دهد تا شهروندان اسرائیلی خود را در ماه مارس مقابل صندوق‌های رای نبینند. "

کمی قبل از اظهارات گانتس، نتانیاهو گفته بود که "زمان انتخابات نیست، بلکه اتحاد است" و تأکید کرد که طبقه سیاسی باید در برابر اپیدمی کووید -۱۹ متحد شود.

یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون، دولت فعلی را "بدترین در تاریخ اسرائیل" توصیف کرده و خواستار رأی گیری در مورد انحلال کنست شده است؛ این به معنای فراخوان انتخابات جدید است که پس از سه نظر سنجی در دو دوره کمتر از دو سال برگزار می‌شود.

مفسران سیاسی معتقدند که گانتس با حمایت از رای انحلال کنست لزوماً به دنبال برگزاری انتخابات نیست بلکه می‌خواهد فشار بیشتری به نتانیاهو وارد کند تا ائتلاف بین آن‌ها احیا شود.

در صورت انحلال کنست، انتخابات پس از ۹۰ روز برگزار می‌شود.

آخرین نظرسنجی‌ها پیش بینی می‌کنند که حزب لیکود به رهبری نتانیاهو نتایج انتخابات را به دست بیاورد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: