یک نماینده عراقی اعلام کرد که سفارت آمریکا در بغداد مانع ارسال نتایج تحقیقات درباره پرونده ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس به پارلمان می‌شود.

کد خبر: ۷۶۵۳۹
۱۶:۱۱ - ۰۵ آذر ۱۳۹۹

تیتر امروز

ابراهیم رئیسی؛ نامزدی برای اجماع اصولگرایان

ابراهیم رئیسی؛ نامزدی برای اجماع اصولگرایان

هنوز روشن نیست که آیا ابراهیم رئیسی بخت خود را در میدان انتخابات سال ۱۴۰۰ خواهد آزمود یا نه. اما ستاره اقبال او وقتی درخشیدن می‌گیرد که اصولگرایان با نامزد اجماعی در صحنه حاضر شوند. امری که در...

نماینده عراقی اعلام کرد: ممانعت آمریکا از ارسال نتایج تحقیقات پرونده ترور سردار سلیمانی به پارلمان عراق

 

دیدارنیوز ـ عبدالامیر التعیبان، نماینده فراکسیون صادقون در پارلمان عراق امروز (چهارشنبه) در گفتگو با خبرگزاری المعلومه گفت: سفارت آمریکا در بغداد دیدگاه‌های خود را به دولت عراق تحمیل می‌کند و مانع رسیدن نتایج تحقیقات در رابطه با پرونده ترور فرماندهان پیروزی (سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس) به پارلمان می‌شود.

وی تاکید کرد که این مساله روشن و واضح است.

التعیبان بار دیگر با تاکید بر اینکه سفارت آمریکا تصمیمات خود را به دولت و حاکمیت عراق تحمیل می‌کند گفت: از آمریکا می‌خواهیم که به سرکشی‌های خود علیه حاکمیت و ملت عراق پایان دهد.

پیش از این مهدی تقی امرلی، عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق تاکید کرده بود: کمیسیون امنیت و دفاع به دولت عراق فشار خواهد آورد تا گزارش مربوط به پرونده ترور فرماندهان پیروزی (سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس) را در سریع‌ترین زمان ممکن به پارلمان بفرستد. دولت عراق ملزم است تا طی چند روز آینده نتایج تحقیق در رابطه با ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس در نزدیکی فرودگاه بغداد را ارسال و طرف‌هایی که در این جنایت با آمریکایی‌ها دست داشتند را مشخص کند.

امرلی با بیان اینکه پارلمان عراق پیگیر این مساله بوده و خواهان ارسال سریع نتایج تحقیقات است افزود: زمانی که نتایج به دست ما برسد، پارلمان تصمیمات خود در این رابطه را اتخاذ خواهد کرد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: