معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری از افزایش پرواز‌های خارجی توسط شرکت‌های هواپیمایی داخلی و افزایش پرواز‌های بین‌المللی توسط ایرلاین‌های خارجی خبر داد.

کد خبر: ۷۶۵۱۷
۱۴:۱۶ - ۰۵ آذر ۱۳۹۹

تیتر امروز

اعتراضات در روسیه؛ آینده امپراتوری پوتین
بررسی اعتراضات در روسیه در گفتگو با حسن بهشتی‌پور

اعتراضات در روسیه؛ آینده امپراتوری پوتین

اعتراضات روسیه نشان از چه دارد و به کدام سمت می‌رود؟ آیا ممکن است این اعتراضات تاثیری بر آینده سیاسی امپراتوری بی‌کران سرما و تزار داشته باشد؟

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری:پرواز‌های خارجی و بین‌المللی افزایش یافت

 

دیدارنیوز ـ در پی شیوع و گسترش ویروس کرونا در جهان، کشور‌های مختلف مرز‌های هوایی زمینی و دریایی خود را به روی یکدیگر بستند و سفر‌های خارجی برای همه کشور‌ها به شدت محدود شد، اما پس از گذشته ماه‌ها از شیوع این ویروس بسیاری از کشور‌ها تصمیم گرفتند تا با مذاکرات این دو و چند جانبه و تدوین و اجرای پروتکل‌های مشترک بهداشتی سفر‌های خود را به تدریج از سر بگیرند.


در این راستا ایران نیز سفر‌های هوایی خود را به مقاصد مختلف خارجی مجدداً آغاز کرد و بسیاری از کشور‌های خارجی هم این کار را متقابلاً انجام دادند. همچنین ایرلاین‌های خارجی نیز بعضاً سفر‌هایی هوایی خود به ایران را از سر گرفتند که می‌توان به قطر ایرویز به عنوان یکی از شرکت‌های هواپیمایی خارجی پرکار در آسمان ایران اشاره کرد که تقریباً از همان ماه‌های ابتدایی شیوع ویروس کرونا، مسافران را البته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی جابجا می‌کرد.


ابوالقاسم جلالی - معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری- درباره آخرین وضعیت پرواز‌های خارجی اینگونه توضیح داد: در حال حاضر هیچ مشکلی برای پرواز‌های خارجی وجود ندارد و بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی داخلی سفر‌های خارجی خود را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی روز به روز گسترش می‌دهند.


وی افزود: بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی داخلی که پیش از شیوع ویروس کرونا به مقاصد خارجی مختلفی سفر می‌کردند هم اکنون نیز پرواز‌های خود را به همان مقاصد را از سر گرفتند که می‌توان به کشور‌های همسایه، کشور‌های اروپایی و ... اشاره کرد به عنوان مثال روزانه بیش از هشت ایرلاین به مقصد ترکیه پرواز می‌کنند.


جلالی با اشاره به دیگر مقاصد خارجی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی مانند عراق و دیگر کشور‌های همسایه، اعلام کرد: ایران ایر تنها ایرلاین داخلی است که به کشور‌های اروپایی مختلفی پرواز میکنند.


معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری چنین درباره انجام پرواز‌های بین‌المللی گفت: ایرلاین‌های خارجی مانند قطر ایرویز، ترکیش ایرلاین و امارات در حال حاضر پرواز خود به ایران را انجام داده و مسافران را جابه جا می‌کنند همچنین دیگر ایرلاین‌های خارجی نیز به زودی به آن‌ها می‌پیوندند که می‌توان به لوفت‌هانزا به عنوان یکی از معتبرترین شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی اشاره کرد که بر اساس مذاکرات صورت گرفته از اواسط دسامبر پرواز خود به ایران را از سر خواهد گرفت.
 
منبع: اعتماد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: