رئیس جمهور ترکیه و پادشاه عربستان در تماس تلفنی ضمن گفتگو درباره هماهنگی‌های صورت گرفته برای نشست جی ۲۰ بر سر باز نگه داشتن کانال‌های ارتباطی جهت گسترش و تقویت روابط و رفع مشکلات توافق کردند.

کد خبر: ۷۶۱۰۶
۰۸:۰۰ - ۰۱ آذر ۱۳۹۹
 
دیدارنیوز ـ به نقل از براساس بیانیه صادر شده توسط دفتر ریاست جمهوری ترکیه، در تماس تلفنی جمعه شب رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان درباره روابط دوجانبه گفتگو کردند و به موضوع نشست G ۲۰ که طی امروز و فردا ۲۱ تا ۲۲ نوامبر برگزار می‌شود، پرداختند.

پادشاه عربستان در این تماس تلفنی با اردوغان درباره هماهنگی تلاش‌ها قبل از نشست G ۲۰ گفتگو کرد و دو طرف توافق کردند که کانال‌های گفتگو را برای رفع مشکلات و تقویت روابط و همکاری‌ها باز نگه دارند.

علاوه بر این، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با توجه به شرایط همه گیر Covid-۱۹، روز شنبه در اجلاس G ۲۰ به میزبانی عربستان سعودی شرکت خواهد کرد.

یک مقام ارشد آمریکایی روز جمعه به خبرگزاری فرانسه گفت: "رئیس جمهور فردا (شنبه) در اجلاس مجازی G ۲۰ شرکت خواهد کرد. "

عربستان برای اولین بار در کشور‌های عربی میزبان نشست G ۲۰ است، اما برگزاری آن از طریق مجازی و در مقیاس کوچکتر از حد معمول، ممکن است بحث در مورد شیوع ویروس جدید کرونا و بحران اقتصادی را محدود کند.

این اجلاس که معمولاً فرصتی برای گفتگو‌های دو جانبه بین رهبران جهان است، به جلسات آنلاین کوتاه درباره مهمترین موضوعات جهانی، از تغییرات اقلیمی تا افزایش نابرابری محدود خواهد شد.

کشور‌های G ۲۰ تأیید کردند که برای مهار همه گیری Covid-۱۹ همه تلاش خود را انجام خواهند داد.
 
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: