تیتر امروز

زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟
مازوت‌سوزی در استان‌های کشور همچنان ادامه دارد

زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟

انتشار عکسی از مازوت سوزی در شهر اراک و تایید این اتفاق از سوی سیاوش آقاخانی، رئیس شبکه محیط زیست استان مرکزی به دلیل کمبود گاز، این سوال پیش می‌آید که زمستان سرد برای ایران است یا اروپا؟!

راه اندازی مرکز نوآوری مدیریت بحران در پایتخت

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از راه اندازی مرکز نوع آوری مدیریت بحران با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد.

کد خبر: ۷۵۸۲۶
۱۹:۰۰ - ۲۶ آبان ۱۳۹۹

راه اندازی مرکز نوآوری مدیریت بحران در پایتخت

 

دیدارنیوز ـ به گزارش سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، حیدر کلهری روز دوشنبه در این باره گفت: این مرکز، پایگاهی برای جمع آوری، حمایت و پرورش طرح‌های نوآورانه در حوزه مدیریت بحران است که امکان و راه خلق اندیشه‌ها و ایده‌های خلاق را برای صاحبان طرح‌های نوآورانه هموار می‌کند.

کلهری افزود: ضرورت استفاده از فناوری‌های نوین و خلاقانه در قالب کسب و کار‌های نو پا به وضوح در موضوع پیشگیری و مدیریت بحران که یکی از موضوعات زیرساختی و حیاتی کشور است و استفاده از این فناوری‌ها در زمان بحران، امنیت روانی و فیزیکی را برای شهروندان به ارمغان خواهد آورد.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، با بیان اینکه شهرداری تهران در حوزه مدیریت بحران همواره پیشرو بوده و تاکنون اقدامات بسیاری انجام داده است افزود: در حوزه مدیریت بحران نیازمند خلاقیت و نوع آوری هستیم، زیرا موجب کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره وری در حوزه‌های پیشگیری، امداد و نجات و آموزش و اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اعتماد به جوانان و ایجاد زیرساخت‌های حمایتی برای توسعه ایده خلاقانه آن‌ها علاوه بر توسعه خدمات پیشگیرانه در زمینه مدیریت بحران می‌تواند به عنوان بازوی اصلی دستگاه‌های عملیاتی وارد عمل شود، گفت: بنابراین ایجاد زیرساخت آموزشی و حمایتی در قالب مرکز نوآوری شهر آماده تصمیمی به روز است که سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اتخاذ کرده تا با اتکا به دانش و توان دانشجویان و جوانان کشور بتواند راهکار‌های به روز و نوآورانه پیشگیری و مدیریت بحران را در قالب کسب و کار‌های نوپا به اجرا در آورد.

کلهری گفت: با توجه به گسترش سهم شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌ها در بهبود عملکرد حوزه‌های مختلف متناسب با پیشرفت فناوری، حمایت از استارتاپ‌های و شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه مدیریت بحران لازم و ضروری است.

به گفته وی، در این مرکز ایده‌های جدید در حوزه مدیریت بحران جمع آوری می‌شود و حمایت مالی، فضای کاری، و سایر موارد مورد نیاز در اختیار طرح‌های خلاق قرار می‌گیرد.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی